Dovolená Vaavu Atoll
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Vaavu Atoll

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Vaavu Atoll od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Prožijte neopakovatelné zážitky na nádherném Vaavu Atolu

Nejmenší atol Malediv najdete v samém jejich srdci. Leží asi 60 kilometrů na jih od hlavního města souostroví - Malé. Cesta na atol naštěstí netrvá dlouho, pokud se rozhodnete pro rychloloď. Té to zabere slabou hodinku. Klasickou lodí to je hezká vyjížďka, která ale trvá asi 3 hodiny. Mezi hlavním městem a Vaavu Atolem leží jen známá oblast Jižní Male Atol, který taky stojí za vidění.

Vaavu Atol je nejmenší oblastí Malediv. Je složený z 19 ostrovů, ze kterých je obydlených jen 5. Takže tu najdete dost místa pro ničím nerušené chvilky, ať už se rozhodnete vyrazit ve dvou za exotickou romantikou nebo třeba na rodinnou dovolenou i s dětmi. Hlavní město leží na ostrově Felidhoo přibližně uprostřed atolu.

Potopte se pod hladinu za krásami fauny, flóry i vraků lodí

Celé Maledivy patří na seznam všech nadšených potápěčů. Proto není překvapením, že i Vaavu Atol je častým cílem příznivců tohoto vodního sportu. Kromě klasických korálových útesů a pestré škály zvířat tady ale najdete také působivé vraky lodí. Jeden z nejznámějších leží nedaleko na jih od hlavního města oblasti.

U ostrova Keyodhoo najdete vrak lodi, který přídí trčí nad hladinu moře. Tento unikát si můžete prohlédnout zblízka a přesvědčit se, jak rychle moře zpracuje ocel v základnu pro život drobných korýšů, plachých rybek nebo korálů. Pokud fandíte potápění, nesmíte si tento vrak nechat ujít.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru