Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Keňa

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Keni od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Rozlehlé savany, tropické pralesy, majestátní hory, dlouhé písečné pláže a hlavně safari – to je Keňa. Keňa je pro běžného Evropana nepředstavitelnou směsicí chutí, barev, dojmů a vůní. Právě zde najdete nejzachovalejší národní parky, jedny z nejkrásnějších pláží Indického oceánu, noc můžete strávit v nejluxusnějším hotelu či safari stanech. Keňa je země nekonečných možností a kontrastů.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Keňská republika je přímořský státem ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu. Je pojmenována po nejvyšší hoře Mount Kenya, nacházející se uprostřed státu. Rozlohou 582 646km² se řadí na 46. místo světa, počtem obyvatel téměř 37 miliónů na místo 33. Administrativně se republika dělí na 8 provincií, hlavním městem je Nairobi, které má přes 4 miliony obyvatel. Nevyjasněné je vlastnictví území na severu Keni, tzv. trojúhelník Ikemi, na nejž si činí nároky jak Keňa, tak i Sudán a Etiopie. Keňa se pyšní překrásnými bíle písčitými plážemi, jako jsou například Diani Beach, Bamburi Beach, Nyali Beach, nebo třeba Galu či Tiwi Beach.

Přejít nahoru