Dovolená Baa Atol
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Baa Atol

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Baa Atol od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Poznejte nedotčený tropický ráj

Baa Atol najdete v západní části Malediv. Je známý především tím, že ho najdete na seznamu chráněných oblastí UNESCO, kde figuruje jako biosférická rezervace. Na tento seznam se Baa Atol dostal v roce 2011. Zajímavé je také to, že sem turisti můžou až od roku 2001. Možná i proto je svým způsobem unikátní oblastí, kde rozhodně budete mít co objevovat. Vyrazte sem a stanete se součástí nádherných přírodních zákoutí, která zatím znáte jen z katalogů cestovních kanceláří.

Můžete se tu spolehnout na dostatek soukromí a zároveň špičkový servis. Na Baa Atolu žije jen asi 12 tisíc lidí, které najdete na jednom z 13 obydlených ostrovů. Těch je v oblasti 75, přičemž hotely jsou i na 5 neobydlených ostrovech. Takže můžete mít přepych a stoprocentní soukromí v obklopení výstavní panenské přírody exotického souostroví Malediv. Jen málokde narazíte na podobné podmínky.

Když už jsme u krásné přírody, platí superlativy i pro místní pláže. Krásných jich je tu řada, ale mezi nejuznávanější patří hlavně Fulhadhoo na ostrově stejného jména. Tady zažijete nerušené výhledy na východ nebo západ slunce s něčím dobrým na zub. Druhou výstavní pláží je Reethi, která leží na neobydleném ostrově Fonimagoodhoo. Zde vás dostanou křišťálově čistá laguna, zeleň palem i útesy nedaleko od pevniny.

Korály, potápění a žádné šplhání do výšek

Pokud milujete nepřebernou barevnost korálových útesů, je pro vás Baa Atol jasnou volbou číslo jedna. V oblasti najdete přes 100 korálových útesů, k nimž se většinou stačí potápět se šnorchlem, nebo dokonce jen tak bez vybavení. Přesto si užijete neopakovatelné scenérie mořského života, který nás nepřestává fascinovat svým osobitým kouzlem. Rozhodně si s sebou vezměte kameru nebo foťák, které zvládnou fungovat pod hladinou.

Nebyly by to Maledivy, kdyby v oblasti neležel na dně potopený vrak lodi. I poblíž Baa Atolu najdete jeden takový nedaleko Naamuli Faru. Jestli vás baví dobrodružné objevování zákoutí vraků lodí, které postupně obrůstají korály, aby se nakonec železo stalo pevnou součástí dechberoucích korálových systémů, musíte si sem zajet. Rozhodně byste neměli minout ani trojici nejvyhlášenějších oblastní pro potápění: Maddhoo Giri, Horubadhoo Thila a Dhonfanu Thila.

Nebojte se žádného šplhání na kopce, útesy ani náhorní plošiny. Maledivy jsou celé těsně nad mořskou hladinou, takže na Baa Atolu nejvyšší bod najdete na ostrově Funadhoo jen asi 3 metry nad hladinou moře. Než budete odjíždět, navštivte vyhlášenou podmořskou restauraci v resortu Anatara na severu atolu. Je jednou ze dvou na celých Maledivách. Druhou najdete v jižní části Ari Atolu.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru