Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Turecko

Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Turecka od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Turecko, země na poloostrově Malá Asie, na rozhraní dvou kultur, náboženství, životních postojů a tradic, může svým návštěvníkům nabídnout od jara do podzimu skutečně hodně. Kromě mnoha kilometrů překrásných písečných pláží, azurově modrého moře, dominantních kulis horských masivů, nabízí také cenné památky bohaté turecké historie i rychle se měnící tvář současného Turecka. Turecko se stalo prázdninovým hi­tem.

  • Turecko se rozkládá na území o rozloze 780 000 km2 a má 65 milionů obyvatel. Pouze asi 3 % jeho rozlohy patří k Evropě, zbytek je území Asie. Oba tyto kontinenty od sebe dělí Bospor, Marmarské moře a na severozápadě Dardanely. Na severu hraničí Turecko s Černým mořem, na jihu s mořem Středozemním a na západě s mořem Egejským. Jeho pobřeží je asi 8000 kilometrů dlouhé. Kromě hlavního městaAnkary patří k nejdůležitějším městům Istanbul, Izmir a Adana.
  • Turecko je země, v níž probíhají převratné změny, a ten, kdo zemí cestuje, je ke svému úžasu stále znovu konfrontován s tím, čemu se říká „moderní Turecko“. Je to doposud jediný stát ve světě islámu, který se vážně pustil do experimentu laicismu, oddělení islámského náboženství od státu. V posledních několika letech přináší orientace na svobodné tržní hospodářství velmi kladné výsledky, pokud jde o hospodářský vzestup. Turecko je členem Spojených národů, OECD, Evropské rady, NATO, Islámského sdružení a asociačním členem Evropského společenství.

Zpřesněte si hledání

Dovolená


Pasy, víza, očkování

Dovolená


Počasí

Dovolená


Průvodce po destinaci

Přejít nahoru