Dovolená Raa Atoll
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Raa Atoll

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Raa Atoll od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Navštivte královský atol s vyhlášeným ubytováním ve vodních bungalovech

Raa Atol najdete kousek na východ od Baa Atolu. Oba atoly od sebe odděluje Moresbyho průliv, který dostal jméno po britském námořníkovi Robertu Moresbym. Ten jako první na světě sestavil mezi lety 1834 a 1836 námořní mapu Malediv. Raa Atol nepatří k turisticky nejvyhledávanějším oblastem Malediv, takže tady budete mít dost prostoru i soukromí pro nerušené potápění a užívání si luxusního ubytování.

Vodní bungalovy – rustikální domečky na kůlech, které lemují laguny nedaleko pobřeží – získaly opakovaně vavříny za nejlepší ubytování na vodě v celém Indickém oceánu. Takže pokud chcete zažít autentické bydlení v top kvalitě, je pro vás Raa Atol tím správným místem. Nemusíte se bát, že by šlo o prostě chýše kryté střechou z rostlinných stonků a nic víc. Uvnitř jsou to pohodlné příbytky, kde najdete vše potřebné.

Raa Atol je na poměry Malediv někde v průměru obydlených a neobydlených ostrovů. Z celkových 88 ostrovů a ostrůvků najdete stálé obyvatele na 15 z nich. To vám nabízí dostatek soukromí, ale i všechny potřebné služby a dopravu. Hlavním městem je Ungoofaaru, které leží na stejnojmenném ostrově. Město i ostrov leží v západní části atolu a žije tady asi 1 600 lidí.

Seznamte se s výrobci lodí, korálovým ostrovem i krásami pod hladinou

V severní části atolu najdete ostrov Alifushi, kde působí nejvyhlášenější výrobci lodí na celých Maledivách. Budete mít možnost zblízka se podívat na to, jak vzniká plavidlo, které zvládne bez problémů brázdit vody Indického oceánu a bezpečně přepravovat lidi mezi ostrovy atoly. Kdyby bylo potřeba, zvládnou zde vyrobené lodi i delší cesty, ale ty většinou nahrazuje pohodlnější letecká doprava.

Když se vydáte do východní části Raa Atolu, nemůžete opomenout navštívit ostrov Meedhupparu, který by se klidně mohl jmenovat Korálový ostrov. Najdete na něm bujný porost zeleně, ve které se schovávají gekoni i jiná menší zvířata. V nejbližších okolí ostrova vás oslní překrásné korálové systémy, které doplňují mořští živočichové. Nejčastěji tu potkáte olihně nebo menší žraloky.

Nedaleko ostrova korálů najdete taky vyhlášená místa lákající potápěče z celého světa. Bohatá fauna i flora svádí ke šnorchlování i potápění s výbavou. Můžete se těšit na půvabné jeskyně plné tmavých korálů rostoucích v keřích, ohnivě zbarvené žluté korály a nečekaná zákoutí. To nejlepší k vidění najdete v oblastech Beriyan Faru Tilla a Kottefaru Kuda Tilla. 

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru