Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Zakynthos

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Zakynthos od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Zakynthos je třetí největší z Jónských ostrovů a zárověň ostrovem s největším počtem slunečných dnů v Řecku. Ostrov vzdálený jen nějakých 16 kilometrů od Peloponésu, je dílem opravdu podařeným. Již od jara Zakynthos připomíná kvetoucí zahradu provoněnou bylinami a eukalypty. Kromě přírodní scenerie láká Zakynthos zlatavými plážemi a pohostinností místních obyvatel, kulturou, kuchyní a výborným vínem.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Řecký ostrov Zakynthos je se svou rozlohou 410km² třetím největším ostrovem Jónských ostrovů. Stálá populace na ostrově již překročila hranici 40 000. Hlavním městem je stejnojmenné město Zakynthos, místními zvané též Chóra, na východním pobřeží ostrova.
Existuje několik verzí, podle nichž dostal ostrov své původní řecké jméno. Nejrozšířenější z nich je ta, že se Zakynthos se jmenuje podle Zakyntha (jehož otcem byl sám trojský král Dardanos), který se zde usídlil a založil první město. Další teorie poukazují na kombinaci starořeckého slova „kýnthos“ (hora, podle stejnojmenné hory posvátného ostrova Délos) s předponou „za“ (zesiluje význam slova ve smyslu „velmi“) nebo výraz „Jacinthum“ – hyacint.
Máte-li namířeno na Zakynthos, nesmíte zapomenout navštívit nejznámějš, nejrušnější a nejoblíbenější letovisko Laganas, lemované 10km dlouhou pláží. Rájem pro milovníky slunce, žhavého zlatého písku a vodních sportů je středisko Tsilivi, které je nejvíce navštěvované pro jednu z nejfotografovanějších zátok celého Řecka, zátoku Navagio známou jako Zátoka pašeráků, na jejíž pláži je ukryt vrak staré lodi. Poklidným letoviskem, které je ideálním místem pro rodinnou dovolenou je Kalamaki. Hledáte-li na Zakynthosu poklidnou pláž, Amboula je tou správnou volbou.

Přejít nahoru