Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Egypt

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Egypta od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Egypt, dávná země faraonů, je pro turisty velmi lákavou destinací. Egypt, to je tisíciletá říše plná skvostů, jejichž zlomek dodnes můžeme obdivovat a představovat si, jak museli být fantastické v době své největší slávy. Vydejte se do Egypta. Objevíte úžasný podmořský život, starověké chrámy, mešity a paláce a prožijete jedinečnou dovolenou plnou koupání, šnorchlování a další zábavy pro malé i velké. Mezi nejoblíbenější destinace patří Hurghada, Marsa Alam a okolí, potápěči preferovaný Šarm el-Šejch, hlavní město Káhira či památkový komplex Luxor.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Egypt se rozkládá v severovýchodní Africe podél jedné z největších řek Nilu. Se svými téměř 80-ti milióny obyvatel patří k nejlidnatějším zemím v Africe, i když většina nehostinné pouště Sahary je pouze velmi řídce osídlena. Egypťané jsou obecně považováni za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu. Podle archeologických nálezů a egyptských hieroglyfů nazývali nejčastěji starověcí Egypťané svou zemi „Kemet“ (Černá země). Ale i v současnosti obyvatelé svou zemi nenazývají Egypt. Oficiální název země zní Džumhúrja al-Misríja al-'Arabíja, což se v arabském světě a v Egyptě samotném v běžném hovoru nahrazuje zkráceným Maṣr či Miṣr.
  • Ekonomika Egypta závisí především na zemědělství, mediální sféře, vývozu ropy a turistice; více než tři miliony Egypťanů však přitom pracuje v zahraničí, především v Saudské Arábii, zemích Perského zálivu a Evropě.
Přejít nahoru