Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Tipy na výlety na Maledivách

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Maledivy od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

  Aktivity a zábava

  • Souostroví Maledivy je dobrou volbou pro všechny, kdo milují bílé písčité pláže, sytě zelené palmy a hlavně tyrkysově modrý oceán. Pro většinu atolů platí, že je zde výborné zázemí pro všechny vodní sporty (koupání, windsurfing, vodní lyže, katamarán), dále pro plachtění a především pro potápění. Celá tato oblast je vyhlášeným potápěčským rájem. Naleznete zde také kurzy většiny výše uvedených vodních aktivit, a to jak začátečnické, tak zdokonalovací.
  • Mezi vyhledávané lokality patří atol Male (jeho jižní i severní část), a to zejména pro svou polohu. Leží pouze malý kousek od mezinárodního letiště.
  • Na Maledivách je možné cestovat mezi jednotlivými ostrůvky. Tipem na výlet může být např. podmořská restaurace Ithaa na ostrově Rangalifinolhu. Leží 5 m pod hladinou a lze z ní při jídle pozorovat podmořský život. Pamatujte však na to, že je poměrně malá, náležitě drahá a je dobré si v ní předem rezervovat místo.
  • Další výlet můžete podniknout do hlavního města Malediv Male (viz Google maps). Nejzajímavější památkou je tady tzv. zlatý dům v místním islámském centru. Budova byla dokončena v roce 1984 a má symbolizovat důležitost islámu pro zdejší obyvatele. Součástí komplexu je mešita, knihovna a konferenční sál.

   

  Wellness

  • Wellness středisko najdete na Maledivách na atolu Severní Male ve městě Ihuru v Angsana Hotel & Resort. Nabízejí tu ošetření obličeje i celého těla, masáže, koupele i zábaly. Kompletní informace o lázeňském studiu, včetně délky trvání a ceny jednotlivých procedur najdete na stránkách Angsanaspa.
  • Lázeňské středisko je i v hotelu Four Seasons Resort v Kuda Huraa na atolu Severní Male.
  • Druhý hotel řetězce Four Seasons na Maledivách má také vlastní wellness centrum. Najdete ho na atolu Landaa Giraavaru, severozápadně od Male.
  • Pokud navštívíte ostrov Kunfunadhoo v atolu Baa, můžete relaxovat během lázeňského pobytu ve středisku Soneva Fushi by Six Senses. Další wellness centrum řetězce Soneva je na ostrově Lankanfushi náležejícím k atolu Severní Male. Jmenuje se Soneva Gili by Six Senses.
  • Také v hotelu W Retreat & Spa na ostrově Fesdu při severním atolu Ari najdete luxusní spa středisko. Nabízejí v něm ošetření pokožky pomocí mořských řas, masáže éterickými oleji, procedury podporující metabolismus, detoxikaci, remineralizaci a hydrataci těla a stimulaci oběhových systémů. Kromě jiného k těmto metodám využívají ájurvédské terapie podporující harmonizaci těla a mysli.
  • Na atolu Jižní Male je hotelový komplex Taj Exotica Resort & Spa, jehož součástí je wellness středisko The Jiva Grande Spa. V něm si můžete dopřát ošetření od vysoce kvalifikovaných terapeutů, kteří používají pouze nejčistší přírodní produkty vyrobené z indických bylin. Celé středisko je inspirováno tradičními indickými terapiemi a postupy, ájurvédským učením, meditacemi a jógou. Kompletní informace o hotelově-lázeňském komplexu
  • Luxusní spa centrum je také při hotelu Huvafen Fushi. Jeho zvláštností je 6 prosklených podvodních relaxačních pokojů. V horním patře je parní lázeň, sauna, ledová místnost, tělocvična a další. 
  • Kvalitní lázeňské středisko najdete také při hotelu Hilton Maldives Resort & Spa na ostrově Rangali.
  • Wellness pobyty jsou novým, rychle narůstajícím trendem v oblasti cestovního ruchu. V současné době jsou wellness střediska součástí téměř všech luxusnějších hotelů a je velice pravděpodobné, že jejich počet stále poroste. Proto se o nejbližším lázeňském středisku informujte přímo v místě svého pobytu na Maledivách.

  Potápění

  • Ne nadarmo se Maledivskému souostroví říká „ráj potápěčů“. Nachází se zde 1190 ostrůvků různé velikosti. Po skupinách jsou tyto ostrůvky rozmístěny do atolů, tvořených korálovými útesy. Ty mají prstencovitý tvar a v průměru mohou mít až několik kilometrů. Proto je zde velice pestrý a okouzlující podmořský život.
  • Pro snadnou dostupnost podmořské fauny i flóry jsou Maledivy vhodné jak pro pokročilé potápěče, tak pro začátečníky. Již u břehu liliově bílé pláže se nacházejí malé korály s drobnými živočichy, a tak jsou zde nekonečné možnosti i pro šnorchlování. Vybere si zde opravdu i ten nejnáročnější zájemce.
  • Je zde možné vidět mnoho druhů podmořských živočichů najednou, tím jsou Maledivy potápěčsky ojedinělé. Patří mezi ně například mořské želvy, električtí i běžní rejnoci, chobotnice, malé druhy žraloků, pyskouni, manty obrovské, delfíni, zlaté makrely, všudypřítomní krabi, ale také nepřeberné množství malých barevných rybek, které Vás pod vodní hladinou vřele přivítají a dopřejí Vám pocit, že se nacházíte v obřím akváriu zoologické zahrady.
  • Potápěčská místa se zde soustřeďují do několika zajímavých lokalit. Jsou to: okolí Male, atol Rasdhoo, atol Ari, atol Felidhoo, atol Jižní Maalhosmadulhu, atol Faadhippolhu a atol Addu.
  • V každém hotelovém komplexu je možné si zapůjčit potápěčské vybavení. Dále je též možné si dovézt své vlastní, pro velkou hmotnostní náročnost se však doporučuje spíše dovezení alespoň vlastní masky a ploutví. Ušetříte tak denně několik desítek dolarů. Některé letecké společnosti nabízejí navýšení hmotnostního limitu u zavazadel pro potápěče s kompletní výbavou. To je dobré si před odletem zjistit.

  Sport a zábava

  • Na Maledivách je možné provozovat i sporty na pevnině (fotbal, tenis či plážový volejbal), nicméně většina sportovních aktivit se soustředí na moře. Projedete se tady na vodních lyžích, na člunu, katamaránu, budete moci provozovat parasailing. Vyhlášenou destinací jsou však Maledivy hlavně pro ty, kdo vyhledávají potápění a šnorchlování. Pro tyto činnosti jsou příznivé zejména celoroční příjemné teploty, dobrá viditelnost (někde i více jak 50 m) a stav zdejší mořské flóry a fauny (mj. různé druhy žraloků, manta obrovská atd.). Působivost podívané na mořský život se spolu s viditelností zvyšuje se vzdáleností od města Male směrem k okolním atolům. Ceny se liší, nejlevnější možnost ponoru se Vám naskýtá za cenu pod 100 dolarů. V rozlehlých lagunách Malediv se dá také provozovat windsurfing. Rybaření patří rovněž ke zdejším oblíbeným způsobům rekreace, ať už denní či noční. Úlovky je pak možno připravit na grilu a zkonzumovat.
  • Útesy a vodní život lze však stejně tak pozorovat v loďkách s proskleným dnem či ve „velrybí“ ponorce, jež pojme až 50 pasažérů a je schopna se potopit do hloubky 150 metrů. Objevitelům z řad turistů lze dále jen doporučit návštěvu neobydleného ostrova. Kulturní podívanou, v níž se mísí tradiční (lidová hudba a tance) s moderním, představují různé slavnosti, od náboženských svátků po výročí Dne nezávislosti a oslavy obřadů, jako jsou svatba nebo obřízka. Nečekejte, že letoviska na Maledivách pulzují nějakým zvlášť nevázaným nočním životem, v Male a větších centrech natrefíte maximálně na restaurace a bary, diskotéky bývají zpravidla součástí hotelových komplexů.
 • Koupání Zobrazit Zavřít

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru