Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Místa na Maledivách, které musíte navštívit

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Maledivy od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

  • Maledivy jsou „pletenec“ téměř dvanácti set ostrovů a ostrůvků v Indickém oceánu v blízkosti poloostrova Přední Indie. Přes dvě stě ostrovů je obýváno původním obyvatelstvem a téměř devadesát jich slouží jako turistické destinace. Na Maledivách je okolo stovky hotelů a další se stále budují. Každý hotelový rezort zabírá jeden ostrov, to znamená, že když se mluví o ostrovu, zároveň to znamená jeden hotelový rezort. Asi největším lákadlem je rozmanitost podmořského světa, který je dostupný i neprofesionálům. Půjčovny základního vybavení na šnorchlování jsou v každém hotelu. Pokud chcete zažít hloubkový ponor, doporučujeme využít služeb potápěčského centra s kvalifikovanými instruktory. Bezpečnost je zaručena i celodenně přístupnou dekompresní komorou, která bývá umístěna přímo v hotelech. Písčité maledivské pláže a mořské laguny patří k nejkrásnějším na světě. Kromě ideálních podmínek pro potápění a šnorchlování nabízí většina rezortů zdarma nebo za menší poplatek windsurfing, surfing, plachtění, kitesurfing, jízdu na kánoích, parasailing, plavby na katamaránu, jachtě či místní lodi „dhoni“, jízdu na vodních lyžích, na banánu apod. Kromě atraktivní nabídky vodních sportů nabízí většina hotelů tenisové kurty, squash, stolní hry, fitness, saunu, lázně apod. Díky poloze a stabilnímu podnebí si tyto zážitky můžete dopřát kdykoliv během celého roku. Největším bohatstvím Malediv je čarokrásná příroda, na kterou jsou místní obyvatelé pyšní a k níž se chovají velice ohleduplně, totéž vyžadují i od turistů. Typické ubytování na ostrovech je v zahradních nebo nadvodních bungalovech s doškovými střechami, v nichž nicméně najdete veškerý luxus. Transfer z letiště je uskutečňován rychlými motorovými čluny, vzdušnými taxi přistávajícími na vodě nebo malými letadly. Romantické pláže a dokonalá vstřícnost hotelového personálu, který udělá pro Vaši spokojenost téměř cokoliv, vytvářejí z Malediv úžasné místo pro líbánky či romantickou dovolenou ve dvou.
  • Dominantním ostrovem celého souostroví je 2 km dlouhý a 1 km široký ostrov Male. V atolu Severní Male se nachází i hlavní město Male a mezinárodní letiště. Ke všem rezortům se dostanete během 30 min. lodí. Nejznámější jsou rezorty Bandos a Kurumba, kde se často konají mezinárodní konference a kde tráví (či trávilo) dovolenou mnoho význačných politických osobností jako např. Kofi Annan nebo George Bush. Najdete zde všechny typy ubytování, od tříhvězdičkových rezortů až po pětihvězdičkové luxusní rezorty s vodními bungalovy, téměř liduprázdné pláže a průzračné moře (to vše je ostatně typické pro celé souostroví). Bandos navíc nabízí skvělé možnosti potápění s instruktorem, který bude při výpravě vlastnoručně krmit žraloky na místě zvaném Shark Point. Nejkrásnějšími korálovými zahradami se chlubí ostrov Ihuru. I samotnou pláž tohoto ostrova označují turisté za pohádkovou. Vzdálenost rezortů od letiště je cca 30 – 50 km a rychlou lodí trvá necelých 40 – 60 min.
  • Atol Jižní Male nabízí výborné podmínky pro šnorchlování. Je zde také vyhlášený potápěčský rezort Embudu. K atolu patří jen tři obydlené ostrovy. Transfer z letiště trvá 30 min.
  • Atol Ari je tvořen 16 obydlenými ostrovy, téměř padesátkou neobydlených a 29 rezorty. Je turisticky mladší než atoly Male a má skvělé podmínky pro potápění. Nejznámějším ostrovem atolu Jižní Ari je ostrov Kudarah. Charakterem ostrov připomíná prostředí evropského Středomoří. Mezi největší maledivské ostrovy patří Nalaguraidhoo a jeho rezort Sun Island. Nabízené služby a možnosti využití volného času jsou v tomto rezortu jedny z nejkomplexněj­ších.
  • Pravé Maledivy poznáte na atolu Addu, v jižní části souostroví v blízkosti rovníku. Kromě turistického centra zůstala zachována i malá vesnička Maledivanů, v níž žijí svým každodenním životem. Jednotlivé části atolu Addu jsou propojeny mosty, takže se dají prozkoumat velice snadno na kole. Spojení s letištěm v Male je pouze letecky, cesta trvá cca 90 min.
  • Atol Faafu leží cca 120 km jihozápadně od letiště, ale mimo letecké trasy, takže zde panuje klid a pohoda. Je zde vybudován pouze jeden rezort – Filitheyo.
  • Na Baa Atolu byly vystavěny pouze ty nejluxusnější hotely daleko od civilizace (dodnes se zde kupříkladu provozují tradiční umělecká řemesla). Najdete zde klid, kompletní služby a jeden z nejlepších welness programů. Vzdálenost od letiště je 110 km, což je cca 35 min. letu hydroplánem.
  • Atol Lhaviyani patří svými rozměry (1585 m na délku a 380 m na šířku) mezi největší atoly Malediv. Tato oblíbená destinace je od hlavního města Malediv Male vzdálena přibližně 150 km. Podél ostrova se táhne 3 km dlouhá pláž lemovaná palmami. Na své si kromě milovníků vodních sportů, potápění a rybaření přijdou i vyznavači golfu. Zajímavostí je možnost pronajmout si na 24 hodin některý z opuštěných okolních ostrůvků a oddávat se romantice v dokonalém soukromí tropického ráje.

  Možnosti výletů (více sekce Výlety):

  • Male – hl. město s národním muzeem, prezidentským palácem, islámským centrem a krásně zdobenou Velkou páteční mešitou se zlatou kupolí
  • ostrov Hulule – mezinárodní letiště s přistávací drahou
  • Seenu – 2. největší město Malediv, odkud je možno vyjíždět na okolní ostrůvky, kde lze vidět tradiční osady Maledivanů, leží na stejnojmenném nejjižnějším atolu souostroví (jižně pod rovníkem), známém díky bývalé přítomnosti britského letectva na základně v Ganu
  • vyhlídkové lety

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

 • Koupání Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru