Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Srí Lanka

Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Srí Lanku od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Srí Lanka, stát na ostrově Cejlon jižně od Indie, bezesporu patří k nejkrásnějším místům naší planety. Je až neuvěřitelné, kolik historických, kulturních i náboženských památek se vejde na tak malé území. Nechte na sebe v zimním období dýchnout atmosféru Srí Lanky, která voní po aromatickém čaji, tajemnu a směsici několika náboženství. Srí Lanka je malá rozlohou, ale velká svým bohatstvím.

  • Srí Lanka je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nacházející se v blízkosti poloostrova Přední Indie na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu. Rozloha státu činí 65 610km2, počet obyvatel je něco přes 20 mil.
  • Největším městem je Colombo. Hlavním městem je odnedávna Sri Jayawardenapura Kotte, nebo také jen Kotte, přesto většina státních institucí sídlí dosud v Colombu.
  • Cejlon byl oficiálním názvem ostrova i země až do roku 1972, kdy byl stát přejmenován na „Svobodná, suverénní a nezávislá republika Srí Lanka“, v roce 1978 pak byl tento název změněn na „Demokratická socialistická republika Srí Lanka“. Tento název se odvozuje ze sanskrtského slova laṃkā, znamenajícího „zářivá země“; takto byl ostrov popisován ve starých indických eposech Mahábhárata a Rámajána.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Asie

Asie
Pasy, víza, očkování

Dovolená Asie

Asie
Počasí

Dovolená Asie

Asie
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru