Dovolená Ari Atol
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Ari Atol

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Ari Atol od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Vyrazte do ekologické oblasti s bohatou historií

Severní část Ari Atolu patří k oblasti s historicky nejvýznamnějšími ostrovy Malediv. Na ostrově Thoddoo se v budhistickém chrámu našly například římské mince z prvního století před naším letopočtem. Na stejném místě archeologové našli také kamennou plastiku hlavy Budhy. Ta je teď k vidění v muzeu Male, hlavního města Malediv.

Na Thoddoo, asi nejvýznamnějším ostrově severní oblasti Ari Atolu dále najdete melounové plantáže a také se tam pěstuje Pepřovník betelový, který slouží jako koření i jako základ žvýkací směsi, tzv. betelového sousta, které je populární jako přírodní ochrana proti parazitům. Při žvýkání alkaloidy v rostlinné směsi barví ústa do červena a pomáhají organismu v očistě. Směs má ale neblahé účinky na zuby.

Severní část Ari Atolu tvoří 25 neobydlených a 8 obydlených ostrovů, z nichž největším je Rasdhoo, kde leží i největší město oblasti s necelou tisícovkou obyvatel. Další dva ostrovy jsou významné pro ekologii. Bodufolhudhoo je prvním ostrovem na Maledivách, kde zakázali používání jednorázových igelitových sáčků a Ukulhas je ostrov, který se pyšní systematickým a ekologickým zpracováváním odpadků.

Potopte se za krásami Ari Atolu

Dovolená na Maledivách v oblasti Ari Atolu vás bude táhnout k potápění. Ať už jste začátečníci, nebo žijete potápěním, přijdete si na své. A že je na co se dívat. Pokud potřebujete v potápění poradit nebo se naučit základy, v Rasdhoo zjistíte vše potřebné a místní vám rádi pomůžou. Můžete začít třeba šnorchlováním kolem pobřeží nebo si užít windsurfing.

Atavaru Thila vás uchvátí překrásnými odstíny nejrůznějších druhů korálům, kolem kterých bezstarostně proplouvají hejna drobných rybek. Nedaleké písčité čepice ostrůvků zakončené bujnou zelení se v kombinaci s blankytným nebem napevno zapíšou do paměti každému, kdo toto kouzelné místo navštíví.

Skutečným unikátem s neopakovatelnou atmosférou jsou pak Blue Caves u ostrova Nika. Vodou vymleté pukliny a průrvy ve skále hrají všemi barvami odrážejícího se slunce. Každý nika, průrva i tunel navíc mají osobité kouzlo, protože některé jsou porostlé zelení, jiné načervenalou řasou a ještě další si uchovávají čistý kamenný povrch.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru