Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená S.A.E. - Abú Dhabí

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená Abú Dhabí od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Abú Dhabí, hlavní město Spojených arabských emirátů, je zároveň největším a nejbohatším emirátem. Abú Dhabí je metropole se širokými bulváry, které lemují parky, se zářivě bílými mešitami, ale i prosklenými mrakodrapy, v jejichž sklech se odrážejí vody Perského zálivu v kontrastu s palmami a bílým pískem pláží. Abú Dhabí je opravdový arabský klenot, kterým se můžete kochat, pokud zrovna nemilujete zimní plískanice.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Abu Dhabi ležící u Perského zálivuje je jedním ze sedmi arabských emirátů (SAE) a současně jejich hlavním městem. Město s cca 1,5 milionem obyvatel se rozkládá na ostrově a v poslední době se stejně jako sousední Dubaj mohutně rozvíjí v pokrokovou metropoli. Jako hlavní město Spojených Arabských Emirátů je centrem vlády a obchodního života.
H.H. Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan se svým mimořádným vedením a oddaností podílel na celkovém rozvoji Abu Dhabi. Byl vládcem a presidentem od roku 1971. Po jeho smrti v listopadu 2004 se stal prezidentem a jeho nástupcem syn Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan. Všechny ambasády jsou umístěny v tomto městě.  Dále zde najdete vládní budovy, velké množství ministerstev, státní rozhlasové a vysílací prostředky a většinu ropných společností.
V Abu Dhabi jistě stojí za návštěvu město Al Ain, známé jako ,,Zahradní město". Na jihu emirátu na okraji pouště Rub al-Chálí se však nachází rozsáhlá osídlená oáza Liwa. Dále můžete v Abu Dhabi navštívit největší přírodní ostrov emirátů, Sir Bani Yas Island, či provincii Jebel Dhanna pyšnící se luxusními hotely.

Přejít nahoru