Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Omán

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Do Ománu od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Omán, arabský stát v jihovýchodní části Arabského poloostrova, je dobrou volbou pro překonání mrazivých zimních měsíců. Co vás napadne, když se řekne Omán? Pohádky, sultáni, exotické vůně, mešity, zahalené usměvavé muslimky, pouště, trhy, nomádi, dýky, překrásné látky? Ať je to cokoli, jsme si jisti, že na většinu z vašich představ v exotickém Ománu narazíte. Turistika v Ománu nesází na okázalý luxus, ale na zachovalou kulturu, krásnou divokou přírodu a mnoho zajímavostí.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Omán, oficiálně sultanát Omán, je arabským státem v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Celková rozloha země je 212 460 km2 ( některé prameny uvádějí i odlišnou rozlohu až 309 500 km2, což je dáno v nejasném stanovení hranic ve vnitrozemských pouštních oblastech). Součástí Ománu jsou též exklávy Madha a Musandam a několik ostrovů ( např. Masíra ). Počet obyvatel čítá téměř 3 mil ( 2008 )
  • Země se administrativně člení na 4 governoráty a 5 oblastí. Hlavním městem je Maskat s cca 450 000 obyvatel
Přejít nahoru