Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Phuket

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Phuketu od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Phuket při jihozápadním pobřeží je největším Thajským ostrovem a zároveň nejoblíbenějším místem jižního Thajska. Od listopadu do května v oblasti Phuketu můžete obdivovat úchvatnou scenerií hor, deštného pralesa a vodopádů, dlouhé pláže lákající mnohé filmové štáby nebo se ponořit do víru nočního života v centru Patongu. Phuket dosud oplývá přitažlivou exotikou a zároveň nabízí veškeré pohodlí, na které jsou Evropané zvyklí.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Phuket, dříve známý také pod názvem Talang, je se svou rozlohou téměř 550km² největší thajský ostrov a zároveň jediný ostrov, který je také provincií. A to dokonce nejbohatší v zemi. S pevninou Malajského poloostrova je spojen slavným mostem milenců jménem „Saphán Sarasim“. Počet obyvatel čítá cca 265 000, v hlavním městě Phuket žije 61 000 ob. V současnosti se ekonomika ostrova opírá o dva základní pilíře: produkci přírodního kaučuku a cestovní ruch. Po ničivé vlně tsunami v roce 2004 byla již obnovena všechna ubytovací zařízení i atrakce.
Jméno Phuket je zřejmě odvozeno od slova Bukit, což v malajštině znamená „kopec“. Phuket je všeobecně proslulý svými krásnými plážemi. Mezi ty nejznámější jistě patří Kata Beach, Kamala Beach či Karon Beach. Pokud toužíte okusit na Phuketu i noční život, zavítejte do čtvrti Patong, kromě další krásné pláže zde na vás bude čekat plno památek i kulturního vyžití v podobě sportu, restaurací či barů a klubů.

Přejít nahoru