Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Kapverdy

Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Kapverdy od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Tropické souostroví Kapverdy leží v Atlantském oceánu jižně od Kanárských ostrovů a západně od afrického pobřeží. K návštěvě doporučujeme především období od srpna do října. Kapverdy jsou nezkažené ostrovy, kde objevíte samotu, snovou krajinu, obrovské pláže, krásné ženy a hříšný tanec. Kapverdy, to je „klídek“ v Atlantském oceánu.

  • Tropické souostroví Kapverdské ostrovy (Kapverdy) leží v Atlantském oceánu jižně od Kanárských ostrovů a západně od afrického pobřeží. Kapverdské ostrovy patří mezi nejmenší státy světa, rozloha souostroví je 4033km2. Tvoří je 9 větších a řada menších ostrovů. Dělí se na ostrovy návětrné a závětrné.  Mezi návětrné ostrovy patří Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boa Vista (620 km2). Mezi ostrovy závětrné se řadí Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2). Počet obyvatel se odhaduje na 420 tisíc. Hlavním městem republiky je Praia na ostrově Santiago a v současné době zde žije cca 124 tisíc obyvatel.
  • Od roku 1975, kdy získaly nezávislost na Portugalsku, jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Cap-Vert, což ve francouzštině znamená Zelený mys, který tvoří nejzápadnější bod kontinentální A­friky
  • Hlavním odvětvím je zemědělství, těžba dřeva a velkou roli hraje také rybolov. Stále větší podíl na na tvorbě HDP má i cestovní ruch.

Zpřesněte si hledání

Dovolená


Pasy, víza, očkování

Dovolená


Počasí

Dovolená


Průvodce po destinaci

Přejít nahoru