Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Tipy na výlety na Srí Lance

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Srí Lanku od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

  Aktivity a zábava

  • Na Srí Lance navštivte bývalé hlavní město ostrova Anuradhapura (viz Google maps). Nachází se tu posvátný strom Bo (Bodhi), pod kterým dosáhl Buddha osvícení. Za prohlídku stojí také chrám Thuparama Dagoba.
  • Současným hlavním městem ostrova je Kolombo (viz Google maps), což je kromě významného obchodního centra s několika nejvyššími asijskými budovami i město s velice zajímavým historickým centrem. Najdete tu třeba britskou pevnost pocházející z koloniální doby. Projděte si také orientální tržiště Pettah. Ve městě je rovněž několik svatyní všech náboženství, najdete tu jak mešity, tak buddhistické a hinduistické chrámy a dokonce i kostel z období holandské nadvlády. Kousek od náměstí Nezávislosti je zajímavé národní muzeum.
  • 115 km do Kolomba je město Kandy (viz Google maps), což je sídlo posledních kandských králů.
  • Severovýchodně od hlavního města naleznete historické město Polannaruwa (viz Google maps), které je dokladem vysoké úrovně stavitelství místních obyvatel v minulosti.
  • Za návštěvu stojí i nejsevernější přímořské letovisko Jaffna (viz Google maps), známé svými hinduistickými chrámy a holandskými pevnostmi.
  • Na místě zvaném Hakgala můžete navštívit botanickou zahradu založenou v roce 1861. Uvidíte zde více než 1000 druhů rostlin, zejména vzácné orchideje, růže a bambusy. Zahrada leží asi 16 km od města Nuwara Eliya (viz Google maps).
  • Jinou zajímavostí je největší prehistorická jeskyně Belilena, ležící asi 8 km od města Kitulgala (viz Google maps). Byly zde nalezeny kosterní pozůstatky staré více než 12 tisíc let. Další zde nalezené zkameněliny byly dokonce staré více 32 tisíc let. Část jeskyně je dosud stále neprozkoumaná.
  • Velkou přírodní atrakcí Srí Lanky, kterou vřele doporučujeme, je výlet na safari do národního parku Yala (necelých 300 km jihovýchodně od Kolomba). Je to báječná příležitost prohlédnout si přírodu divočiny na území zahrnujícím džungli, křovinové porosty, jezírka i mořské pobřeží. Největšími hvězdami jsou tu sloni. Na základě vlastní velice dobré zkušenosti odkazujeme na služby Ajith Safari Jeep Tours z města Tissamaharama (adresa: 418/A Debarawewa, Tissamaharama, tel.: 0094 22 237557, mobilní tel.: 0094 777 905 532, e-mail: ajithpriyantha@yahoo.com), kde Vám zajistí jak výlet s průvodcem, tak případně i nocleh pod stanem poblíž safari, slibující nevšední zážitek.

  V době od listopadu do dubna nabízíme možnost využít služby česky mluvící průvodkyně na Srí Lance:   

  průvodkyně NaCesty.cz: paní Magdalena Klimo - tel.: +94770613217, e-mail:magdalenaklimo@hotmail.com

  Výlety si s paní Klimo můžete domluvit, ceny se odvíjí od počtu účastníku, typu auta, dojezdové vzdálenosti, cen vstupů apod.

  Příklady výletů:

  1. Denní výlet do středu Srí Lanky - sloní útulek Pinnawela, město Kandy a továrna na výrobu čaje  ( s možností oběda, který není v ceně)

  2. Denní výlet do jeskynního chrámu Dambula a ke Lví skále Sigyria ( oběd není zahrnut v ceně )

  Odjezd v časných ranních hodinách z hotelu směrem k Dambule, kde si prohlédnete slavný chrám s působivými obrazy a sochami Budhy. Po případném obědě se přesunete ke Lví skále, kde po výstupu 1202 schodů budete odměněni grandiózním výhledem do krajiny. Seznámeni budete s historií bývalého královského sídla.

  3. Celodenní výlet na safari do národního parku Uda-Walawe

  Odjezs časně ráno z hotelu. v národním parku Vás bude očekávat průvodce pro safari. Park je vyhledávám pro velký počet slonů, vodních bůvolů, varanů, ptáků, jelenů sambar, opic a několik levhartů. Národní park má také svůj sloní sirotčinec. Cesta zpět vede přes lomy, kde se těží vzácné druhy kamenů.

  4. Celodenní výlet na jih ostrova, želví farma, muzeum masek v Abbalangode, Galle a Mirisa

  Opět odjezd časně ráno z hotelu na želví farmu, budete pokračovat po jižním pobřeží do města Ambalangoda s muzeem masek, kde některé jsou přes 200 let staré. Cesta pokračuje do města Galle, kde pevnost a Staré město patří k světovému dědictví UNESCO. Zajímavostí je i katedrála St.Marys. 2004 bylo město zasaženo vlnou tsunami, přičemž zahynulo téměř 4 000 lidí. Budete mít i možnost se vykoupat na půvabných písečných plážích města Mirissa.

  Lze individuálně domluvit privátní nebo vícedenní výlety

   

   

   

  Wellness

  • Pokud máte v oblibě návštěvy wellness středisek, vydejte se do jednoho ze třech spa center s názvem Amaya Resorts & Spas. První je Amaya Lake v Dambulla, druhé Amaya Hills v Kandy a třetí se nazývá Amaya Reef a je v Hikkaduwa. V těchto ájurvédských lázeňských centrech si užijete vonných bylin, teplých olejů, léčivých masáží, parních lázní a aromatických koupelí. Vyškolení odborníci se tu specializují na stimulaci nervových center, vyživování pokožky a ošetření celého těla, díky kterému dochází k celkové relaxaci.
  • Také při některých větších hotelových komplexech jsou kvalitní spa střediska. Jedním z nich je Kani Lanka Resort & Spa (St. Sebastian´s Road, Katukurunda, Kalutara). Zdejší lázeňské středisko se zaměřuje na celkové ošetření vedoucí k pocitu harmonie, vyváženosti a pohody klienta. Všechny používané produkty jsou výhradně přírodního původu.
  • Lázeňské a wellness služby můžete využít také v denních lázních The Sanctuary Spa ve městě Kolombo. Tyto lázně slouží od roku 2002 a nabízejí kvalitní ošetření profesionálními terapeuty v krásném prostředí. Objednat si tu můžete relaxační, léčebnou i reflexní masáž celého těla, lymfodrenáže nohou a chodidel, pedikúru, manikúru, terapii horkými kameny, bahenní zábaly, zábaly z mořských řas a zeleného čaje a spoustu dalších procedur. Specialitou tohoto střediska je masáž těhotných žen a masáž kojenců, kterou se tu můžete i naučit.
  • Pobočku výše uvedeného lázeňského střediska The Sanctuary Spa najdete také v hotelovém komplexu Dickwella Resort v letovisku Batheegama na jihu Srí Lanky. Užijete si tu kvalitní lázeňskou péči spojenou s kvalitními ubytovacími a stravovacími službami, a to vše v blízkosti oceánu.

  Potápění

  • Srí Lanka je nádherný exotický ostrov, který je – pokud jde o potápění – oproti jiným destinacím poněkud opomíjen. Potápění je zde přesto nádherným zážitkem.
  • Můžete zde pozorovat velké množství barevných korálů a nepočítaně druhů ryb a jiných mořských živočichů. Je zde možno navštívit i mnoho tajemných lodních vraků poskytujících útočiště velkému množství živočichů.
  • Potápět se lze v podstatě kdekoliv na pobřeží, ale jen v období od listopadu do poloviny dubna. Je zde samozřejmě mnoho měst s turistickými centry, která nabízejí kompletně vybavená potápěčská centra.
  • Ceny v jednotlivých centrech se liší. Pro orientaci srovnáme dvě často využívaná:
  Induruwa – potápění s licencí Hikkaduwa – potápění s licencí
  1 ponor s vybavením 30 € 1 ponor bez vybavení 20 €
  8 ponorů s vybavením 210 € 1 ponor s vybavením 25 €
  12 … 299 € 10 ponorů bez v. 185 €
  ukázkový ponor 65 € 10 ponorů s v. 220 €
  noční ponor 35 € ukázkový ponor 50 €
  kurs potápění 255 € kurs potápění 270 €

  Sport a zábava

  • Z profesionálních sportů je třeba uvést národní sport na Srí Lance – volejbal – a nejoblíbenější kriket. V oblibě jsou také atletika, kopaná, rugby či tenis. Pro turisty je zde golf (příklad ceny za hřiště o 18 jamkách je 3250 Rs) a řada vodních sportů. Z nich uveďme surfování, jachting, jízdu na vodních lyžích, sportovní rybaření či potápění, obzvlášť lákavé díky tisícům mořských druhů, lodním vrakům a zajímavým útesovým útvarům. Jednodenní kurs potápění (včetně dvou ponorů) stojí kolem 50 €.
  • Na Srí Lance (zejména v Kolombu) mají turisté k dispozici celou síť zábavních podniků, jako jsou bary, hospůdky, noční kluby, kasina nebo podniky nabízející show s tradičními místními tanci (tu nabízejí zpravidla i větší hotely).
 • Koupání Zobrazit Zavřít

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru