Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Místa na Srí Lance, které musíte navštívit

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Bez letenek
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Srí Lanku od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

 • Zajímavá místa Zobrazit Zavřít

  • Srí Lanka, dříve známá jako Cejlon, bezesporu patří k místům s určitým exotickým tajemnem. Je barevným ostrovem nejen díky pestré tropické přírodě, ale i díky kultuře, umění, náboženství a mystické atmosféře. Písčité pláže, kokosové palmy, malebné vesnice, čajové plantáže, vodopády – to je jen malý výčet toho, co Vás zde čeká. Kromě koupání a vodních sportů se určitě vydejte prozkoumat vnitrozemí. Ostrov na Vás čeká v kteroukoli roční dobu. Nedoporučujeme výlety do nejsevernější oblasti ostrova kvůli problémům s příslušníky tzv. „tamilských tygrů“.
  • Město Trincomalle je označováno za jedno z nejkrásnějších na Srí Lance, vlastní také jeden z nejmodernějších přístavů na světě. Na své si zde přijdou milovníci překrásných pláží, windsurfingu nebo potápění, při kterém se můžete ponořit u některého z mnoha korálových ostrůvků. Trincomalle má spolu s romantickou krajinou ideální polohu pro podnikání výletů. Zajímavostí jsou horké prameny Kanniyai asi 8 km severozápadně od města nebo něco přes 100 km jihovýchodně ležící město Batticaola, proslavené tajuplnou „zpívající rybou“. V období od dubna do září je možné ze zdejší laguny znatelně slyšet hluboký tón, jehož původ zatím nebyl zjištěn.
  • Na severu ostrova, cca 40 km od hlavního města Kolomba, se nachází městečko Negombo. Jde o civilizovanější část ostrova, kde svou dovolenou tráví i místní smetánka. Letovisko je koncipováno jako svěží zahradní město s vilami. Turistické zázemí tvoří několik barů, restaurací a obchodů. Středisko je lemováno širokou písčitou pláží s pískem okrové barvy a je vhodné pro aktivní turisty nebo i pro milovníky nočního života. Transfer z letiště trvá cca 30 min.
  • Podobnou atmosféru má i menší město Marawila, které je vzdálené 60 km od Kolomba. Vily místních bohatých obchodníků jsou situovány opět do rozkvetlých zahrad, je zde i obchodní centrum s několika obchůdky a restauracemi. Pláž je opět pokryta okrovým pískem. Transfer z letiště je cca 60 min.
  • Na jižním pobřeží se rozkládají jednotlivé rázovité vesničky. Jde většinou o sídla chudých rybářů a řemeslníků s omezenou nabídkou služeb. Hotely stojí zpravidla samostatně několik minut od vesnic a jsou zcela soběstačné. Pobřeží je divočejší a na plážích přibývá jemného světlého písku a kokosových palem, které podtrhují pocit exotické dovolené. Střediska většinou disponují několika obchůdky, bary a restauracemi. Nejznámějšími letovisky jsou Kalutara (transfer z letiště cca 2 hod.), Beruwela (transfer cca 2 hod.), Bentota, Induruwa, Ahungala či Koggala, oblíbené turistické centrum s krásnými písčitými plážemi a tropickou vegetací (transfer cca 3 hod.).
  • Mezi nejpopulárnější destinace patří Hikkaduwa, kde najdete vše, co k tropické dovolené patří. Jako v ráji si budou připadat milovníci potápění, kteří mohou prozkoumávat nespočet podmořských zahrad. Obyčejní obdivovatelé podmořského světa si mohou pronajmout loď s průhledným dnem.
  • Hlavním městem jižní provincie je Galle, které patří k nejlépe zachovalým koloniálním městům na Srí Lance, což dokazují mohutné hradby a historické ulice. Největší atrakcí celého města je 300 let stará holandská pevnost, kterou UNESCO zařadilo na listinu světového dědictví. Dalším pozoruhodným dědictvím historie je zde výroba krajek, tradice řezbářství a zpracování drahých kamenů. Město Galle je plné obchůdků, trhů, restaurací a večer zde najdeme bujarý noční život.
  • Poloostrov Jaffna je s hlavním ostrovem spojen jen dvěma úzkými pruhy pevniny. Vyniká nádhernými plážemi s jemným zlatavým pískem. K nejoblíbenějším patří klidná pláž Kalmunai Point. V blízkosti se nachází přírodní rezervace s mnoha lagunami a jezírky.

  Možnosti výletů (více sekce Výlety):

  • Anuradhapura
  • Galle – historické město
  • Kandy – sloní sirotčinec, zahrada s kořením
  • Kolombo – hl. město
  • deštný prales Sinharaja
  • skalní pevnost Sigirija a skalní chrámy ve městě Dambulla
  • River Safari

 • Aktivity a zábava Zobrazit Zavřít

 • Koupání Zobrazit Zavřít

Přejít nahoru