Dovolená Meemu Atoll
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Meemu Atoll

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Meemu Atoll od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Zažijte pohodovou dovolenou na Meemu Atolu

Atol Meemu, kterému se občas taky říká Mulaku, je oblast drobnějších ostrůvků soustředěných přibližně 140–150 km jižně od Malé – hlavního města souostroví Maledivy. Dá se sem dostat pohodlně hydroplánem asi za 45–60 minut. Případně sem můžete doplout taky lodí nebo rychlolodí.

Oblast Atolu Meemu patří mezi klidnější a turisticky ne tolik navštěvované. Takže pokud hledáte místo pro rodinnou dovolenou, kterou si užijete v pohodě a relativním klidu, máte horkého kandidáta. Přesto se samozřejmě můžete těšit na dechberoucí pláže s vyběleným pískem, tropické slunce i pověstnou zeleň palem.

Zajímavostí je, že atol nemá příliš obydlených ostrovů. Místní obyvatele najdete jen asi na devíti ostrovech z celkových více než třiceti. Na opuštěné a neobydlené ostrovy se můžete vypravit za dobrodružstvím. Nebo si prohlédnout místní prastarou mešitu, která je pozůstatkem budhistického období oblasti.

Kam vyrazit na Meemu Atolu

Prvním tipem jsou četné ostrůvky bez stálých obyvatel. Pokud se tam vydáte, vezměte si s sebou aspoň šnorchl nebo dokonce kompletní potápěčskou výbavu. Podmořský svět kolem ostrovů a ostrůvků vás dostane množstvím korálů, ryb i dalších živočichů, kteří si užívají tropický ráj pod hladinou.

Pokud máte rádi klidnější prostředí s vysokou kvalitou servisu, vyberte si pobyt na ostrově Medhusufi, menším podlouhlém ostrůvku s vyhlášeným hotelem. Příznivcům trochy luxusu navíc doporučujeme ubytování v hotelu Cinnamon Hakuraa Huraa, kde si pochutnáte na vybraných specialitách a narazíte na vstřícný a usměvavý personál.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru