Dovolená Maafushi
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Maafushi

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Maafushi od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Vychutnejte si dovolenou na pulsujícím ostrově Maafushi

Ostrov leží na východním okraji Jižního Male Atolu, přibližně uprostřed mezi severní a jižní hranicí atolu. Je jedním z největších ostrovů v oblasti a také jedním z nejvýznamnějších. Právě tady totiž v roce 2010 vznikl první hotel na Maledivách. Do té doby se na souostroví jezdívalo jen do poměrně drahých resortů.

Ostrov Maafushi je dlouhý asi 1,3 km a široký něco přes 400 metrů. I na takhle malé ploše ale najdete veškeré potřebné služby, mezi které patří hotely, restaurace, a dokonce i plovoucí bar. Pokud byste měli zájem o vidění něčeho netradičního, můžete se zajít podívat na jižní cíp ostrova, kde se nachází místní věznice.

Co navštívit na ostrově Maafushi

Jako na celých Maledivách, i tady si nesmíte zapomenout vzít šnorchl a ploutve, abyste se mohli kochat překrásnými scenériemi lagun posetých korály, mezi kterými se proplétají nejrůznější mořští živočichové. Pokud byste se chtěli potápět do větší hloubky, můžete se domluvit v místním potápěčském klubu. Určitě vám poradí, kam se podívat nebo pomůžou se začátky.

Kromě vodních sportů nezapomeňte navštívit vyhlášenou pláž Bikini Beach na severu ostrova. Je plná bělostného písku, krásných palem a láká průzračnou tyrkysovou vodou. A protože leží na západní straně, je zní úchvatný výhled na západ slunce. Za návštěvu a pozornost určitě stojí taky místní mešita na jižní polovině ostrova nebo místní bary – ať už ty na pláži nebo v ostrovní zástavbě.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru