Dovolená Jižní Dalmácie a jiné ostrovy
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Jižní Dalmácie a jiné ostrovy

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Jižní Dalmácie a na jiné ostrovy od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Split, druhé největší město Chorvatska, a jeho okolí je lákadlem především pro letní dovolenou. Hlavní turistickou atrakcí Splitu je centrum se zbytky Diokleciánova paláce, které je od roku 1979 zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO, a mnoho příležitostí pro odpočinek na úchvatných plážích s oblázky a tyrkysově modrým mořem. Středodalmatský Split, jedno z nejslunnějších míst v Evropě, je jedním z největších magnetů Chorvatska.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Jižní Dalmácie je oblast, kterou lze charakterizovat jako kraj velkých protikladů, jako oblast, rozpadající se na několik úplně odlišných různorodých částí, které vzájemně nemají mnoho společného. Jižní Dalmácie je nesmírně různorodá. Velmi oblíbeným místem je například Bol. Toto letovisko a přístav na jižním pobřeží ostrova Brače, je známé především díky světově proslulé pláži trojúhelníkového tvaru zvané Zlatý mys. Supetar je správní středisko ostrova Brače, přístav, kam jezdí trajekty z pevniny - ze Splitu, město s historickým centrem a rušným nábřežím i velmi oblíbené letovisko s pěknými plážemi a dobře vybavenými rekreačními rezorty. 
Korčula je ostrov významných kulturně-historických památek, mezi nimiž patří první místo starobylému městu Korčula, atraktivních rytířských her s meči, výborných bílých i červených vín, krásných pláží a příjemných letovisek. Ostrov Mljet se pokládá za jeden z nejkrásnějších chorvatských ostrovů. Je to ostrov neporušené přírody a díky lesům a bohaté vegetaci i "nejzelenější" ostrov Jadranu. Starigrad je především brána do národního parku Paklenica, který je rájem horolezců, turistů, cyklistů na horských kolech a milovníků horské přírody. Je to však i letovisko s krásnými plážemi, několika hotely a kempy.

Přejít nahoru