Dovolená Shaviyani Atoll
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Shaviyani Atoll

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Shaviyani Atoll od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Vyrazte objevovat krásy severních Malediv na Shaviyani Atol

Z hlavního města souostroví – Malé je to na hlavní ostrov Shaviyani Atolu asi 220 km. Leží severně od většiny oblastí, ale přesto si tu užijete exotiku s velmi příjemnými letními teplotami kolem 30 °C po celou dobu sezóny. Atol navíc není tak hojně navštěvovaný jako střední atoly Malediv, takže budete mít dostatek soukromí.

Do Shaviyani Atolu patří 51 ostrovů, z nichž obydlených je pouhých 16. Takže hlavně na menších ostrůvkách vždycky najdete překrásnou přírodu bez zásahu lidí. ¨Nejrušnější je ostrov s hlavním městem oblasti – Funadhoo, kde kromě veškerého vybavení najdete taky regionální letiště. Atol sousedí ze severu s Haa Dhaalu Atolem a z jihu s Noonu Atolem.

Ochutnejte místní speciality a objevte svět pod hladinou

Na hlavním ostrově Funadhoo určitě zajděte na pláž východu slunce i pláž západu slunce. Obě leží na protilehlých částech ostrova, takže po cestě můžete navštívit mešitu Al Ghufran, velkou mešitu s minaretem nebo třeba místní školu. V severní části ostrova nesmíte minout ani vyhlášený rybí trh na západním pobřeží nebo restauraci Pixfood, kde vás rádi obslouží až do půlnoci.

Kromě hlavního ostrova určitě podnikněte výlety na malé ostrůvky v okolí. Cestou můžete šnorchlovat v oceánu a poznávat pestrý život pod hladinou. Najdete tady mnoho druhů korálů, vodních živočichů, ryb i paryb. Prakticky kolem každého ostrůvku je laguna s mělkou vodou, kam se stojí za to podívat. S potápěčskou výbavou pak určitě prozkoumejte i hranu útesů.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru