Dovolená Malé
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Malé

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená Malé od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Seznamte se s Malé – hlavním městem Malediv

Hlavní město souostroví leží na hlavním ostrově, který nese stejné jméno.  Ostrov i hlavní město patří do administrativní oblasti Kaafu Atolu, který tvoří čtveřice přírodních atolů: Kaashidoo, Gaafaru, Severní Male a Jižní Male. Patří sem 107 ostrovů. Malé má asi 1,7 km na délku a 1 km na šířku.

Pokud hledáte dovolenou plnou života, bzučení lidí a nečekaných možností nakupování i zábavy, je pro vás Malé skvělou volbou a nejlepším místem celých Malediv. Ale počítejte s tím, že klid tady nebude. Ještě aby ano, když v hlavním městě žije přes 100 000 obyvatel.

Co je v Malé k vidění

Určitě musíte vidět Starou páteční mešitu, která je zároveň nejstarší mešitou na celém souostroví. Postavili ji už v roce 1656 a zvenku je celá z korálového kamene. Zato uvnitř zdobí interiér lakované dřevořezby. Oficiálně sice platí, že do mešity lidé bez vyznání islámu nesmějí bez povolenky od úřadů, ale v praxi stačí konzervativní oblečení a mimo čas bohoslužeb vás budovou rádi provedou.

Neměli byste minout ani největší mešitu v Malé i na celých Maledivách – Velkou páteční mešitu. Je o poznání novější, protože byla dostavěna teprve v roce 1984. Za to ale láká zdmi z bílého mramoru, prostým vzezřením bez zbytečného zdobení a hlavně věhlasnou zlatou kupolí, která je zároveň symbolem hlavního města.

Kromě církevních staveb byste měli navštívit i místní trhy, kde se můžete zastavit a vybrat si z čerstvých ryb, ovoce, zeleniny nebo drobných šperků. Stejně tak nesmíte opomenout národní muzeum a Sultánův park. To vše můžete zakončit třeba koupáním na nádherné pláži, která je vždy do deseti minut pěšky.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru