Dovolená Faafu Atoll
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Faafu Atoll

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená Faafu Atoll od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Užijte si potápění i vodní sporty na Faafu Atolu

Atol leží jihovýchodně od hlavního města Malé a na mnohých mapách ho nenajdete, protože patří spíš k menším ostrůvkům Malediv. Faafu Atol je velmi zarostlý stromy a ukrývá vedle bělostných pláží na západním pobřeží taky krásu a klid ve stínu palem. Kolem celého ostrova se můžete projít pěšky po pláži nebo po cestičkách, které lemují pobřeží.

Nezabere vám to moc času, protože ostrůvek má rozlohu jen asi 2,2 km2. Přesto si tu na své přijdou všichni nadšenci vodních sportů i potápění. A dostat se sem lodí nebo hydroplánem není žádný problém, tím méně, pokud budete dovolenou trávit třeba i na nedalekém Ari Atolu, kam si pro změnu můžete vyjet na výlet, pokud vás zláká Faafu.

Celý Faafu Atol se skládá z 23 ostrovů a ostrůvků, které jsou vesměs obydlené místními přibližně 2 000 obyvateli. Ale nebojte se, nebude tam přelidněno. A když budete chtít, vždycky můžete navštívit některý z pětice neobydlených ostrovů.

Co zažijete na Faafu Atolu

Rozhodně se nemusíte bát davů turistů, a to ani v sezóně. Spíš počítejte s klidnějším prostředím, ale ne liduprázdným. Na dovolené vás tu čeká pohoda, kdy sem tam kolem někdo projde, ale přesto vám zůstane dost soukromí. A když budete chtít, můžete relaxovat na lehátku na pláži, koupat se v azurově průzračné vodě, nebo odpočívat ve stínu přírodních slunečníků.

Samozřejmě tu nechybí ani vyhlášené ubytování v domcích na kůlech, bazén nebo dechberoucí rostliny i mořští živočichové. Takže si s sebou do kufru určitě přibalte šnorchl, případně i potápěčskou výbavu. Ostrov totiž obklopuje korálový útes, který musíte vidět na vlastní oči.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru