Dovolená Addu Atol
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Addu Atol

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Addu Atol od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Poznejte nejjižnější část Malediv: Addu Atol

Úplně na jihu souostroví najdete turisty opomíjený Addu Atol. Není tak navštěvovaný zejména proto, že se nepyšní tolika písčitými plážemi jako ostatní atoly. Je to proto, že je pobřeží daleko častěji pokryté mořskou trávou. Přesto je tady například mezinárodní letiště s doletem do male asi za hodinu nebo nejdelší cesta na celých Maledivách.

Addu Atol je složený do tvaru písmene U. Na nejjižnější části leží hlavní ostrov Gan, na kterém najdete mezinárodní letiště, ale taky vyhlášený resort Equator Village. Ten je jako dělaný pro příjemné lenošení, koupání v bazénu nebo jako základna pro výlety a objevování podmořských krás při potápění.

Hlavním ostrovem atolu je Hithadhoo, který leží v severozápadním cípu atolu. K vidění je tady například národní park. Jinak je to hustě obydlená část souostroví. Dostanete se odsud suchou nohou přes ostrov Maradhoo až na Gan, kde je vzpomínané letiště. Všechny tři ostrovy spojuje nejdelší cesta na Maledivách.

Vyhlášené resorty na Addu Atolu

Kromě zmiňovaného Equator Village můžete vyrazit do nádherného resortu Shangri-La's Villingili Resort & Spa, kde si můžete dokonce zahrát golf na jednom z mála hřištích, která na Maledivách jsou. Resort je na ostrově Villingili, který se nachází na východním okraji atolu. Sem už se nedostanete po svých, ale budete muset využít dopravu lodí z Ganu.

Mezi další zajímavé resorty v oblasti Addu Atolu patří taky Canareef na ostrově Herathera. Můžete si tu užívat slunce na lehátkách u bazénu, na pláži nebo se vydat objevovat krásy podmořského světa při potápění. Podobné je to taky v dalších resortech na atolu. Jen počítejte s tím, že tady žije dost obyvatel a nečeká vás privátní prostředí opuštěného ostrova. 

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru