Dovolená Severní Male Atol
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Severní Male Atol

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Severní Male Atol od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Navštivte perlu Malediv: Severní Male Atol

Pokud jste nejraději v centru dění a luxusu, je to to pravé místo pro vás. Nejbližší okolí hlavního města souostroví Maledivy nabízí řadu ubytování ve vilkách, romantických chatkách s přírodní střechou ze stébel nebo v lázeňském středisku. Vše je pochopitelně možné i ve variantě All inclusive.

Cestování do hlavního města Male, které má jediné mezinárodní letiště na souostroví, si užijete v plném pohodlí. Let z Vídně trvá asi 9 hodin, což je na vzdálenost kolem 7 500 km velmi rychlé. Na Severním Atolu pak budete mít z letiště vše na dosah. Po jednotlivých ostrůvcích vás doslova za pár dolarů rozvezou lodě nebo hydroplány. Dolary jsou mimochodem hlavní měnou, kterou na Maledivách využijete.

Pokud máte rádi chůzi, tak si můžete všechna zajímavá místa na ostrově i v jeho nejbližším okolí navštívit pěšky. Nebojte se, nečeká vás žádný úmorný ani dlouhý pochod. Cokoliv na ostrově obejdete doslova během chvilky.

Těšte se na azurové moře a krásy potápění

Fanoušci potápění se mohou těšit na Velessaru Caves, kde v hloubce okolo 30 metrů narazíte na želvy, rejnoky i menší žraloky. Za vidění rozhodně stojí taky Vaagali Caves s úžasnou plejádou mořských hub a mořských korálů. K těm se stačí potopit asi do 15 metrů. Protože teplota moře zůstává po celý rok na příjemných 27 °C, budete si moct potápění užít kdykoliv během hlavní sezóny od listopadu do dubna.

Dobrodružnější potápěči ocení vraky potopených lodí. Poblíž Severního Male Atolu jsou hned dva. První z nich je Hembadhoo Wreck, kde vedle vraku lodi narazíte na konstrukci obrostlou působivými korály i pestrobarevná hejna malých rybek. Určitě si s sebou vezměte fotoaparát. Snímky stojí za to. To platí i o druhé potopení lodi Victory. Ten leží na dně od roku 1981 a pyšní se délkou 110 metrů.

Prohlédněte si památky Male

Hlavní město Malediv neskrývá jen exotický ráj pro milovníky moře a potápění. Metropole založená v 16. století kvůli obchodu se pyšní například Tsunami monumentem na památku obětí, Sultánovým parkem jako dělaným pro pikniky ve dvou nebo proslulou Páteční mešitou z roku 1658.

Čerstvé ryby a tropické ovoce nakoupíte na Rybím trhu, který také patří mezi význačné památky hlavního města. A až se dobře najíte a prohlédnete si všechny krásy okolo, můžete vyrazit třeba na nejvyhlášenější pláž na Banyan Tree Island, tedy pláž s fíkovníky bengálskými.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru