Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Rady před cestou do Egypta

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Egypta od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

  • Rady na cestu Zobrazit Zavřít

    • Při cestování do Egypta je nutné mít na paměti jeho z největší části muslimskou a dosti konzervativní povahu. Islám a jeho projevy je absolutně nutné respektovat, raději se nepouštět do hovorů o náboženství, a už vůbec ne z „ateistické“ pozice. (Jiným předmětem rozhovoru, jemuž je nanejvýš radno se vyhnout, je Izrael. Z historických osobností se nejvyšší úctě těší někdejší prezident Násir, o něm tedy zase není vhodné se vyjadřovat kriticky.) S náboženstvím také souvisí opatrnost, která je vhodná při konzumaci alkoholu. Ta se rozhodně nedoporučuje na veřejnosti ani v míře vedoucí k opilosti. Jak známo, ovlivňuje islámská víra i odívání. U dam se doporučuje, aby nosily oděv zahalující paže i nohy (výjimky jsou zpravidla tolerovány při návštěvách pyramid v letním parnu, kde je přípustné i kratší tričko), v mešitě by měli mít dolní končetiny skryté pod oděvem i muži (ženy navíc paže, ramena i vlasy), samozřejmé je zouvání před vstupem do nich.
    • Střízlivější a méně provokující oblečení není důležité jen kvůli náboženským ohledům – turistky se díky němu také nestanou hned terčem obtěžování, jež se v lepším případě projevuje jen pokřikováním a zvědavými pohledy (jiná dobrá rada je ta, aby večer ženy raději vycházely jen v doprovodu, případně ve skupince turistů). Egypťané mají vůbec jiné pojetí osobního prostoru, udržují menší odstup od těla. Běžný je i větší fyzický kontakt mezi muži, dotýkání se. Slovní obtěžování, snaha navazovat kontakt „hrozí“ ostatně všem turistům, raději je ignorujte.
    • Je také dobré znovu připomenout všeobecné očekávání spropitného („bakšiše“), s kterým místní obyvatelé počítají za sebemenší službu. Uvědomme si, že tyto drobné tvoří ne-li jediný, tedy alespoň významný zdroj příjmů mnoha Egypťanů.
  • Očkování před cestou Zobrazit Zavřít

  • Co si vzít na dovolenou Zobrazit Zavřít

  • Víza Zobrazit Zavřít

Zábava a volný čas

Přejít nahoru