Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Luxor, Lybijská poušť a Asuán

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená od Luxoru přes Lybijskou poušť až po Asuán od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Luxor je jedním z nejvzácnějších korálků na pomyslném náhrdelníku Nilu. Chcete-li se dozvědět o faraonech, kněžích, úřednících nebo se jen nechat okouzlit dojmem z rozlehlých chrámových komplexů a ztratit se v čase, Luxor a Údolí králů by vám neměly ujít. Pokud jste historičtí zasvěcenci nebo jen dějepisní laici a chcete utéci za teplem, tak Luxor a památky v údolí Nilu jsou pro vás nejen v létě ideální volbou.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Památky v Luxoru a jeho okolí stojí určitě za to. Kromě pyramid, které zde nenajdete, uvidíte vše, co dělalo tak slavnou starou egyptskou říši. Kromě pyramid tedy můžete navštívit například Memnonovy kolosy, trůnní sochy jednoho z nejmarnotratnějších egyptských panovníků Amenhotepa III., které na výšku měří 18 metrů. Dále můžete zavítat k Hatšepsutinu chrámu či do areálu Karnaku. Ve městě Asuán na vás dýchne pravá atmosféra Egypta. Toto starověké město má totiž svm návstěvnímům opravdu co nabídnout. Kromě prostého života u břehů Nilu zde můžete navštívit i kouzelné ostrůvky na které se dostanete loďkou. Můžete také navštívit High Dam, největší umělé jezero na světě. V této oblasti můžete navštívit i Schiffe.

Přejít nahoru