Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Luxor, Lybijská poušť a Asuán

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená od Luxoru přes Lybijskou poušť až po Asuán od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Luxor je jedním z nejvzácnějších korálků na pomyslném náhrdelníku Nilu v oblasti Horního Egypta, 700km jižně od Káhiry. Chcete-li se dozvědět o faraonech, kněžích, úřednících nebo se jen nechat okouzlit dojmem z rozlehlých chrámových komplexů a ztratit se v čase, Luxor a Údolí králů by Vám neměly ujít. Pokud jste historičtí zasvěcenci nebo jen dějepisní laici a chcete utéci za teplem, tak Luxor a památky v údolí Nilu jsou v zimě ideální volbou.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Luxor je aktuální název jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších míst Egypta, které leží asi 700 kilometrů jižně od Káhiry. Nejstarší známý název původně malého města na Nilu byl Veset, později Théby. V polovině 16 stol. př. n. l. byl základnou pro osvobozující boj Egypťanů proti Hyksósům a po vítězné válce se stal důležitým náboženským a správním střediskem a hlavním městem nové sjednocené říše. Město je postaveno s souladu s pravidly egyptského náboženství: východ slunce je symbolem zrození, resp. života, západ je symbolem smrti. Proto veškeré chrámy, obytné domy a jiné budovy sloužící živým byly postaveny na východním břehu Nilu. Západní břeh byl pohřebištěm, jsou na něm situovány významná místa jako např. Údolí králů, Údolí královen, Chrám královny Hatšepsut aj.
  • Název Luxor pochází z arabského slova al-Uxúr, což znamená ležení nebo opevnění související s vojenskými tábory z římské doby.
  • Hospodářství Luxoru, podobně jako v mnoha dalších egyptských městech, je silně závislé na cestovním ruchu.
Přejít nahoru