Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Luxor, Lybijská poušť a Asuán

Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená od Luxoru přes Lybijskou poušť až po Asuán od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Luxor je jedním z nejvzácnějších korálků na pomyslném náhrdelníku Nilu v oblasti Horního Egypta, 700km jižně od Káhiry. Chcete-li se dozvědět o faraonech, kněžích, úřednících nebo se jen nechat okouzlit dojmem z rozlehlých chrámových komplexů a ztratit se v čase, Luxor a Údolí králů by Vám neměly ujít. Pokud jste historičtí zasvěcenci nebo jen dějepisní laici a chcete utéci za teplem, tak Luxor a památky v údolí Nilu jsou v zimě ideální volbou.

  • Luxor je aktuální název jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších míst Egypta, které leží asi 700 kilometrů jižně od Káhiry. Nejstarší známý název původně malého města na Nilu byl Veset, později Théby. V polovině 16 stol. př. n. l. byl základnou pro osvobozující boj Egypťanů proti Hyksósům a po vítězné válce se stal důležitým náboženským a správním střediskem a hlavním městem nové sjednocené říše. Město je postaveno s souladu s pravidly egyptského náboženství: východ slunce je symbolem zrození, resp. života, západ je symbolem smrti. Proto veškeré chrámy, obytné domy a jiné budovy sloužící živým byly postaveny na východním břehu Nilu. Západní břeh byl pohřebištěm, jsou na něm situovány významná místa jako např. Údolí králů, Údolí královen, Chrám královny Hatšepsut aj.
  • Název Luxor pochází z arabského slova al-Uxúr, což znamená ležení nebo opevnění související s vojenskými tábory z římské doby.
  • Hospodářství Luxoru, podobně jako v mnoha dalších egyptských městech, je silně závislé na cestovním ruchu.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Egypt

Egypt
Pasy, víza, očkování

Dovolená Egypt

Egypt
Počasí

Dovolená Egypt

Egypt
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru