Zobrazovat ceny v Euro

Dobrý hotel|78%|

Hotel Ali Baba Palace

Hurghada Hurghada Egypt

Hosté chválí u hotelu Ali Baba Palace dobré zázemí pro rodiny s dětmi, vzdálenost k pláži, vstřícný a ochotný personál, pěkný bazén, prostorné ubytování a perfektní čistota v restauraci i hezké stolování.

K pláži 50 m
Rodiny s dětmi
Tobogány
Aquapark
Písečná pláž
Wi-Fi
1 bazén

Dovolená do hotelu do Hurghady od německé CK.
Najděte si skvělý zájezd či ubytování.

Odjezd nejdříve
Návrat nejpozději
Hledat
Dovolená Hurghada

Hodnocení hotelu
Ali Baba Palace

+
+
=

Náš názor na hotel Ali Baba Palace
Podle 8 154 hodnocení je již naprosto přesvědčivá průměrná známka 78% kvality. Tento výsledek je celkem uspokojivý, služby určitě splnily očekávání rekreantů. Hotel se dá doporučit, měl by vyhovovat i středně náročným klientům.

85%
podle 26 hodnocení
Hosté chválí u hotelu Ali Baba Palace
dobré zázemí pro rodiny s dětmi, vzdálenost k pláži, vstřícný a ochotný personál, pěkný bazén, prostorné ubytování a perfektní čistota v restauraci i hezké stolování. Nejméně však byli spokojeni s šíří nabídky jídel a nápojů.
 • Ochota personálu
 • Kvalita a stav bazénu
 • Velikost pokojů
 • Vzdálenost k pláži
 • Vhodnost pro rodinu
 • Čistota v restauraci
 • Pestrost jídel a nápojů

Podrobné hodnocení hotelu Ali Baba Palace

Všeobecné hodnocení 90%
Umístění a okolí hotelu 86%
Obsluha a služby 85%
Stravování 77%
Sport a zábava 89%
Ubytování 86%
Dovolená Hurghada

Recenze hotelu
Ali Baba Palace

Eliška N. | Dovolená Listopad 2019
80%
Rodina s malými dětmi
Příjemná dovolená

Recenze hotelu Ali Baba Palace

19.12.2019 | Pobyt v listopadu 2019 na 8 nocí jako Rodina s malými dětmi

Hotel je na dobré úrovni, sice starší, což je vidět především na lobby a pokojích. Avšak úklid společných prostor na vysoké úrovni, např. toalety u lobby byly neustále čisté. Úklid na pokojích horší, ale nám dostačoval.

Je vidět velká snaha hotelu, aby byli hosté s pobytem a službami spokojeni. Díky velmi dobré práci guest relation byla jakákoli připomínka či nepříjemnost vyřešena a případně projevena snaha o kompenzaci. Což velmi oceňuji.

Jídlo v hlavní restauraci bylo chutné a vcelku rozmanité. Během pobytu je možnost navštívit italskou restauraci v rámci all inklusive a 1x ala cart asijskou restauraci (nestihli jsme využít). Též možnost stravování v plážové restauraci a u bazénu. Pokud má člověk trochu kreativity může si i tam vybrat jídlo tak, aby nebylo během pobytu jednotvárné. U bazénu děti ocenily čerstvé koblížky a zmrzlinu. My zase dobrou kávu (a vtipnou obsluhu) v lobby baru.

Pláž je asi největším mínusem tohoto hotelu. Pláž patřící k hotelu Ali Baba je kamenitá, není možné jít do vody bez obuvi. My jsme chodili na vzdálenější písečnou pláž sesterského hotelu Aladin. V době našeho pobytu byl téměř neznatelný odliv. Velmi jsme ocenili, že jsme dostali nápoje i u plážového baru hotelu Aladin.

Možnost využívat služeb sesterského hotelu Aladin, jako jsou nápoje v plážovém baru, bazén, večerní animační programy jsme ocenili.

Aquapark u hotelu je super. Čas od času k němu jede z pláže vláček. Je rozdělen na část pro batolata, kde je maličká klouzačka, pak opravdu skvělý komplex tobogánů pro větší děti a pak tobogány pro velké děti a dospělé. Je zde velké množství plavčíků, kteří dohlížejí na bezpečnost.

Hotel nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé - animační program, večerní show, lední bruslení, bowling (za poplatek) minigiolf, dětský klubík a dětské disco.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 67 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené 67 %
Doporučili byste tento hotel? 67 %
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu N
Restaurace a bary v blízkosti N
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 67 %
Vstřícnost a ochota personálu 67 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 33 %
Vyřizování reklamací 100 %
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže 33 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 33 %
Velikost 67 %
Výbavení pokoje 67 %
Koupelna, toaleta, hygiena 33 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Milan Š. | Dovolená Leden 2019
88%
Skupina
Hotel doporučujeme, skvělé!

Recenze hotelu Ali Baba Palace

5.2.2019 | Pobyt v lednu 2019 na 7 nocí jako Skupina

Dobrý, hezký hotel 15-20 minut od letiště s vynikajícím jídlem, super aquaparkem, příjemným personálem. Několik restaurací, barů, noční club s diskotékou, vyhřívaný i nevyhřívaný bazén, ledové kluziště, bowling, billiard, aquapark...Hotel je spojen s hotely Aladdin a Jasmine Village. Nápoje lze čerpat ve všech plážových barech, jídlo pouze v restauracích patřících hotelu Alibaba. Moře nejlepší u hotelu Jasmine, kde je také korálový útes plný života. Nemá wi-fi zdarma. Hotel doporučujeme.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené N
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti 0 %
Další možnosti trávení volného času 67 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 67 %
Odbavení 67 %
Vyřizování reklamací N
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 67 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 67 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Jitka V. | Dovolená Prosinec 2018
80%
Parta přátel
Služby hotelu hodnotím jako *** hvězdičky

Recenze hotelu Ali Baba Palace

15.1.2019 | Pobyt v prosinci 2018 na 11 nocí jako Parta přátel

Ubytování-super ,Jídlo-nic moc Resort-velmi hezký,Služby hotelu-katastrofa.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 67 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené N
Doporučili byste tento hotel? N
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti N
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 0 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 67 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací N
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 67 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 67 %
Pestrost jídel a nápojů 33 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 33 %
Hotelová restaurace a bar 33 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Ivo Strouhal | Dovolená Listopad 2018
75%
Individuální cestovatel
Standard, který neurazí, ale ani nenadchne

Recenze hotelu Ali Baba Palace

9.12.2018 | Pobyt v listopadu 2018 na 9 nocí jako Individuální cestovatel

Do hotelu Ali Baba jsem si jel především odpočinout od práce, zkrátka ležet, odpočívat, číst si, jít si každý den zaplavat do moře nebo do bazénu, zajít si na jídlo a nic neřešit, a to pokud možno za příznivou cenu (nejsem náročný turista vyžadující luxus). Budu hodně porovnávat s hotelem Titanic Palace, ve kterém jsem byl na jaře 2017, a na který jsem tehdy na stránkách nacesty.cz psal hodnocení. Titanic je lepší (taky je ale dražší). Snad jedinou výhodou Ali Baby oproti Titanicu je mnohem lepší pláž/přístup do moře a hloubka moře. V Titanicu to byla laguna – „louže“ s vodou po kotníky až po kolena (a to až půl kilometru od břehu), v Ali Babě je to mnohem lepší a do větší hloubky se dá dostat přes krátké molo, odkud se už dají pozorovat ryby. Pak už jsou ale spíše minusy: na pokoji v Ali Babě nebyl sejf, v Titanicu ano. Do sejfu jsem musel chodit na recepci, což je nepraktické a navíc je to úzká dlouhá schránka, do které se vejde jen peněženka, pas, doklady... Třeba tablet se tam nevejde ani náhodou.

Jídlo v Ali Babě bylo oproti Titanicu horší, snídaně byly OK (vajíčka na různé způsoby, čerstvě upečené teplé croissanty…snad kromě kávy, tu tam měli pouze jakousi nic moc překapávanou ve „várnici“ a nic dalšího – cappuccino apod., v restauraci nebyl žádný klasický automat na kávové nápoje, jak bych očekával), ale po týdnu jsem už nevěděl, co si dát k obědu a pak hlavně k večeři. Každý den bylo kuře (i když vždy na jiný způsob) a jen občas bylo nějaké speciální zpestření jako krocan s nádivkou, čínské nudle, čínské jarní závitky, z darů moře jen krab… V Titanicu byla možnost jít několikrát za pobyt do tématické restaurace (mexická, indická, mongolská…), a to v ceně all-inklusive, no v Ali Babě nic takového nebylo (zato zde mají bowling a dokonce ledové kluziště, hm). Polévky měli dobré, ovoce taky (granátová jablka, melouny, banány…), sladkostí „hafo“, ale jak říkám, po pár dnech už máte dilema, co si dát jako normální hlavní jídlo… Také do mnoha „evropsky“ vypadajících jídel dávají svoje koření a chutná to úplně jinak – ve smyslu určitě ne-líp (např. gnocchi s oreganem, pečivo s oreganem…) Bazén je v Ali Babě super dlouhý a členitý (s ostrůvky atd.), ale kromě poměrně malé oddělené části vepředu je zbytek nevyhřívaný, takže mimo sezonu poměrně studený, téměř nikdo se v něm nekoupal (tak to asi má i většina ostatních hotelů). I při intenzivním kondičním plavání mi bylo v nevyhřívané části bazénu poměrně chladno. Ale zase jsem měl celý bazén skoro jen pro sebe:-)

Hotel je propojen (není oddělen) asi s dvěma dalšími hotely vedle – Aladdin a nevím ještě jaký (všechny patří do stejné skupiny), dá se tam dobře dlouho procházet, třeba před večeří, ten komplex je poměrně velký a byla to i výhoda při (kondičním) běhání, člověk nemusel běhat po „malém plácku“ pořád dokola sem a tam. Znalost jazyků na recepci byla dobrá, lepší než v Titanicu, dokonce tam pracovala i paní (poprvé jsem viděl nějaké ženy zaměstnané v hotelu v Egyptě právě v Ali Babě), s tou se dalo dobře domluvit anglicky. S delegátem Neckermanna jsem komunikoval německy, byly tam na začátku pobytu nějaké zmatky, kdy jsme na něj marně čekali a pak se zjistilo, že nějaký jeho kolega vyvěsil nesprávný (chybný) seznam hodin, kdy od nich někdo bude v daném hotelu k dispozici. Nicméně na konci pobytu nikde žádná informace o tom, kdy je odjezd z hotelu na letiště, nevisela. Vyřešil jsem to tak, že jsem přes WhatsApp napsal na kontakt v Německu, který byl uvedený na nástěnce CK v hotelu. Tam mi to zjistili. Neckermanne/Thomasi Cooku, vím, že máte hospodářské problémy (sleduji klesající cenu vašich akcií na burze), ale tohle už je na mě příliš velký „low-cost“ a „cost-cutting“... Delegáti jiných cestovek tam v hotelu seděli, jasně označení, vybavení materiály, připravení na klienty, no delegát Neckermanna se tam podle mého jaksi vždy jen „mihnul“ jako pára nad hrncem. Naštěstí jsem během mého pobytu od něj nic nepotřeboval.

Na servis (úklid) hotelového pokoje si nemohu stěžovat, i když jim trval jen asi pět minut (párkrát jsem seděl na terase pokoje, když mi pokoj uklízeli a samozřejmě nejvíc času věnovali úpravě mého prostěradla do nějakého toho okrasného vzoru…), servis byl obecně lepší než v Titanicu: koš byl vždy vynešen, vždy jsem každý den obdržel čtyři láhve pitné vody po 0,6 litru, takže jsem vodu nemusel nikde jinde „krást“ (obecně tam neviděli rádi čepovat si byť i jen sodu do s sebou přinesené plastové lahvičky). Personál byl jinak docela příjemný, přátelský, kontaktní, nebyl problém. Samozřejmě každý den vám někdo z nich nabízí čerstvý mangový džus za euro nebo výlety, to je klasika... Jednou se stala menší nepříjemnost, že poblíž mého pokoje prasklo vodovodní potrubí a necelý den v mé části hotelu vůbec netekla studená voda, nedalo se sprchovat kvůli vařící vodě plus nešlo spláchnout WC. Ale pohotově a rychle to opravili (tedy až na to kopání a bouchání).

Hotel Ali Baba je dost velký, byl poměrně (na listopad) hodně obsazený a bylo v něm docela hlučno (myslím např. hotelovou halu nebo restaurace – ty tam jsou celkem tři; naštěstí jsem bydlel ve vzdálenější klidnější části hotelu orientované do zahrady s palmami a kvetoucími keři, směrem k pláži) – někomu toto vyhovuje, jinému nemusí. Občas byl problém, pro mě jako pro „individuála“, kam si s jídlem sednout, když mají v restauraci hodně stolů pro čtyři a více lidí, ale sedával jsem a komunikoval i s nějakými dalšími ubytovanými Čechy. V budoucnu bych asi upřednostnil menší (a klidnější) hotel než tento, pokud nějaké takové v Hurghadě jsou. Většinu hotelových hostů tvořili turisté z Běloruska, Ukrajiny, Polska a Německa. Večerní program byl zajímavý, animátoři si párkrát připravili poměrně dobře secvičenou taneční show (a la Michael Jackson apod.), ale po nějaké době se to už taky opakuje (jako to jídlo – baví vás to pár dní, pak už ne). Kvalita hotelového alkoholu nic moc (samotný se nedá pít, míchaný s kolou nebo jinou limonádou jakžtakž, nicméně nepřijel jsem se tam opíjet), pivo Pharaoh se jakžtakž dalo, byla to taková slabá „osmička“, to se pije jak limonáda a nic to s člověkem neudělá.

Egyptskou datovou SIMkartu na Internet doporučuji koupit hned na letišti v Hurghadě ve stánku u východu – je jich tam několik a určitě to vyjde levněji (už od 8 EUR, dle množství GB) než v hotelu, kde jsem platil 15 EUR za myslím 3 GB dat. O hotelové wi-fi vůbec neuvažujte. Rovněž doporučuji vyřídit si vstupní vízum dopředu elektronicky přes Internet, zaplatíte přesně 25 USD a nikdo vás na letišti „nenatáhne“ (jako se mi stalo na jaře 2017) a hlavně: nemusíte nikde stát žádné dlouhé fronty, stresovat se a čekat až na vás přijde řada (i když tohle asi spíš platí pro turisty z post-sovětských zemí, ti ostatní mají k dispozici „stánky“ jednotlivých cestovek a jejich skupin, kde se zase tak dlouho nečeká). Z letiště jsem díky elektronickému vízu vycházel jako jeden z prvních a na ostatní jsem bez stresu čekal na parkovišti pohodlně usazen v dodávce sloužící k transferu na hotel. Jestliže přiletíte do hotelu brzy ráno (jako já: přílet do Hurghady v šest ráno), počítejte s tím, že vás bohužel neubytují dříve než ve dvě/tři hodiny odpoledne, a to jsme se na recepci s dalšími Čechy několikrát ptali, jestli by pokoj nebyl dřív (což nám i řekli, že se máme přijít zeptat za dvě hodiny). Nebyl, ale s tímto jsem už počítal po loňské zkušenosti s Titanicem a nádherně jsem si zdřímnul na gauči ve stanu poblíž bazénu, kde večer nabízejí šíšu, takže odpoledne jsem už byl docela čilý (v noci v letadle jsem oka nezamhouřil).

Jinak šíšu doporučuji si dát, za 3 eura výborná cena a dlouhé pokouření – několikrát nám vyměnili v dýmce uhlíky. Za 9 nocí pobytu all-inklusive s odletem z Prahy jsem zaplatil 16 tisíc Kč (pokoj pro jednoho, vždy o něco dražší než když jede pár), to mi přijde na Egypt mimo sezonu přeci jen docela dost. Pak jsem našel stejnou dovolenou přes jinou německou cestovku, ale s odletem z Berlína, za 10 tisíc Kč – ano, taková cena by reálně odpovídala úrovni mé dovolené (a podávanému hotelovému jídlu a low-cost servisu CK Neckermann). Pokud hledáte levnou dovolenou, třeba s rodinou, a nevadí vám, že je hotel Ali Baba větší a je v něm víc lidí (a tedy i ruchu), mohu doporučit. Pokud ovšem zůstáváte déle (pobyt 14 dní apod.) nebo jste náročnější, asi by stálo za úvahu si nějakou tu tisícovku připlatit a vybrat si jiný hotel s lepší (širší) nabídkou jídla a s trochu jinou „klientelou“ (čímž se nechci nikoho dotknout). Příště v Hurghadě vyzkouším zase jiný hotel a jeho hodnocení samozřejmě napíšu na nacesty.cz.

Fotografie hotelu

Pláž a moře 2KoupelnaPláž a moře 1Pohled z terasy restauracePokoj 1Prostranství před pódiemHotelová hala 1Bazén 4Bazén 5Bazén 2Bazén 1Pokoj 2Hotelová hala 2Bazén 3Boční zahrada 2Boční zahrada 1

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 67 %
Všeobecná čistota 67 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené 67 %
Doporučili byste tento hotel? 67 %
Nákupní možnosti v blízkosti N
Dopravní spojení a možnost výletu 67 %
Restaurace a bary v blízkosti N
Další možnosti trávení volného času 67 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 67 %
Odbavení 67 %
Vyřizování reklamací 67 %
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu 67 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 67 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 67 %
Koupelna, toaleta, hygiena 67 %
Pestrost jídel a nápojů 33 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 67 %
Hotelová restaurace a bar 67 %
Čistota v restauraci a u stolu 67 %
Zobrazit více recenzí
4,7 / 6
6792 recenzí

Podrobné hodnocení hotelu Ali Baba Palace

Hotel 4,8 / 6
Pokoje 4,5 / 6
Hotelový servis 4,9 / 6
Okolí hotelu 5 / 6
Stravování 4,6 / 6
Sport a zábava 5,1 / 6
Přejít na HolidayCheck

Hodnotitelé HolidayCheck.de o hotelu Ali Baba Palace
Hosté chválí celkový stav hotelu, umístění a okolí hotelu, obsluhu a služby a možnosti sportu a zábavy. Nebyli však moc spokojeni s úrovní a kvalitou stravování a s kvalitou ubytování. Tento hotel v posledním roce doporučuje 81% dotázaných.

4 / 5
hodnocení z Tripadvisoru
1336 recenzí
Přejít na TripAdvisor
Dovolená Hurghada

Obecný popis hotelu
Ali Baba Palace

Přesný popis hotelu najdete u termínů

Platba

K placení lze v objektu použít běžné platební karty.

Stravování

V objektu jsou na výběr tyto typy stravování - stravování all inclusive a all inclusive speciál. Podávají se snídaně, obědy a večeře. Na přání je možné připravit dietní jídla a vegetariánská jídla Hotel nabízí také drobné občerstvení. K dostání jsou nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Sport/zábava

Objekt má jeden venkovní a jeden dětský bazén. U bazénu je tobogán, na kterém se zabaví děti i dospělí. Na terase s lehátky a slunečníky se mohou hosté opalovat a užívat si dovolenou. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. U bazénu se nachází bar, kde je k dostání drobné občerstvení. Objekt hostům nabízí různé sportovní aktivity, například tenis, hru boccia, plážový volejbal, volejbal, minigolf a golf. Za poplatek je jízda na koni. Hosté si mohou vybrat z několika vodních sportů, je tu například windsurfing, jízda na banánovém člunu a aqua aerobik. Za poplatek je kitesurfing, šnorchlování a potápění. Hotel nabízí mnoho indoorových sportovních aktivit, například šipky, gymnastiku a aerobik, za poplatek kulečník a bowling. V objektu je wellness zóna s různými relaxačními programy. Je zde masáže a za příplatek spa, sauna, hammam a kosmetický salon. V nabídce je živá hudba, diskotéka, miniklub a mini diskotéka pro děti. Copyright GIATA 2004 - 2019. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 120272

Vybavení pokoje

V pokojích je koupelna. Hosté si mohou odpočinout na vlastním balkóně nebo na terase. Mnoho pokojů má výhled na moře, který vytváří příjemnou atmosféru. Je možné objednat přistýlku nebo dětskou postýlku. Pokoje mají minibar, telefon, televizi a detektor kouře. Je možné rezervovat bezbariérové pokoje. V koupelnách je sprchový kout. Je zde vysoušeč vlasů. Rodiny s dětmi si mohou rezervovat speciální rodinné pokoje.

Vybavení

Hotel pochází z roku 2001. Objekt hostům nabízí celkem 756 pokojů. Po příjezdu jsou hosté uvítáni ve vstupní hale s recepcí. V objektu je úschovna zavazadel, hotelový sejf, směnárna a bankomat. Přes WiFi (za poplatek) se mohou hosté ve společných prostorách připojit k internetu. Na rezervační přepážce vám rádi pomůžeme s výběrem a rezervací výletů Hotel má celou řadu zařízení pro handicapované. Nachází se zde několik stravovacích zařízení, například restaurace, bar a plážový bar. Je tady supermarket a další obchody. Je zde dětská herna. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Dále je možné využít službu hlídání dětí, lékařskou službu, transfer-servis, pokojovou službu, budící službu, prádelnu a kadeřnictví. Hosté mohou využít za poplatek shuttleservis. Při řešení obchodních záležitostí mohou hosté využívat služeb business centra, které nabízí projektor.

Podrobné katalogové informace
pláž
ano, písčitá, hotelová, oblázková, osušky na pláži, plochá, plážová lehátka, plážové slunečníky
bazén a vybavení
bazén, vodní tobogány, aquapark u bazénu, osušky u bazénu, lehátka, lehátka u bazénu, osušky, plážová křesla, sladkovodní bazén, slunečníky u bazénu, whirlpool/jacuzzi
cílové skupiny
rodiny s dětmi, dospělý s dítětem, dlouhodobí návštěvníci, jednotlivci, páry, rybáři, senioři, vozíčkáři
typ dovolené
pro rodiny s dětmi, sportovní a aktivní pobyty
poloha hotelu
klidná, u hlavní cesty, v zahradě
pro děti
dětský bazén, dětská herna, dětské hřiště, dětské menu, dětský klub, privátní hlídání
internet
Wi-Fi, ano
SPA
ano, wellness
akceptované karty
mastercard, visa
aktivity na pláži
kurzy potápění, plážový fotbal, plážový volejbal, plážový volejbal, potápění, potápění systémem PADI, surfování, vodní banán, vodní lyže, vodní sporty, windsurfing, šnorchlování
bary
ano, lobby bar, na pláži, u bazénu
další služby
asistence lékaře, hotelový autobus, kadeřník, pokojový servis, zavazadlový servis, čistírna odevů
domácí zvířata
domácí zvířata zakázána
fitness
ano, fitness centrum, aqua fitness
hotelové vybavení
butik, klimatizace, minimarket, nákupní možnosti, obchod se suvenýry, parkoviště, recepce, sejf, sluneční terasa
kategorie hotelu
4
kosmetické centrum
ano, kosmetika, péče o pleť, léčba celulitidy, manikúra, pedikúra, peeling, terapie proti stárnutí
masáže
ano, reflexní, sportovní, thajské, turecká - hamman, čokoládové
organizovaná zábava
animační programy, animace pro děti, animace pro dospělé, večerní animace, denní animace, diskotéka
personál hovoří
anglicky, německy
počet bazénů
1
počet pokojů
více jak 500 pokojů
restaurace
ano, à la carte, s kafé koutkem, nekuřácká, s nekuřáckou zónou, pozdní snídaně, s terasou
sauna
ano, parní lázeň, s klidovou zónou, turecká - hamman, zážitkové sprchy
sportovní vyb. a aktivity
aerobic, bowling, fotbal, kulečník, lukostřelba, minigolf, stolní, stolní tenis, tenis, tenisový kurt, vodní gymnastika, volejbal, šipky
strava
samoobslužný bufet
vzdálenost od pláže
přímo na pláži
Sport/zábava
 Střelba lukem
 Golf
 Zábavní program
 Venkovní bazén(y)
 Vnitřní bazén
 Bar u bazénu
 Dětský bazén
 Slunečníky
 Lehátka
 Vířivka
 Aqua aerobik
 Terasa na opalování
 Sauna
 Masáže
 Parní lázně
 Potápění
 Jízda na banánu
 Plachtění
 Windsurfing
 Aerobik
 Aerobik
 Stolní tenis
 Jízda na koních
 Posilovna
 Plážový volejbal
 Basketbal
 Bocca
 Biliárd/kulečník
 Minigolf
 Bowling
 Počet bazénů
 Tenis
 Šipky
 Zábava pro děti
Stravování
 Večerní bufet
 Speciální dieta
 Servírovaná snídaně
 Polopenze
 All inclusive
 Obědový bufet
 Kontinentální snídaně
 Snídaňový bufet
Vybavení pokoje
 Lednice
 Minibar
 Dlaždice
 Velká manželská postel
 Ústřední topení
 Klimatizace (centrálně ovládaná)
 Balkón/terasa
 Salónek
 Trezor
 Bezbariérový přístup
 TV
 Telefon s přímým vytáčením
 Vana
 Koupelna
 Fén
 Sprcha
Vybavení
 Nonstop recepce
 Restaurace s klimatizací
 Pokojová služba
 Směnárna
 Herní místnost
 Hotelový trezor
 Klimatizace
 Kavárna
 Vstupní hala
 Obchody
 Malý supermarket
 Bar(y)
 Kadeřnictví
 Restaurace 4
 Noční klub
 Konferenční místnost
 Restaurace s nekuřáckou částí
 Přístup k WLAN
 Přístup k internetu
 Lékařská pomoc
 Služby prádelny
 Dětský klub
 Parkoviště
 Hřiště
 Hospůdka(y)
Pláž
 Slunečníky
 Přímo u pláže
 Lehátka
 Písečná pláž
Typ hotelu
 Vesnice
 Hotel na pláži
Informace o budově
 Rok výstavby 2001
 Počet pokojů (celkem) 756
 Rok renovace 2018
 Počet poschodí - hlavní budova 2
Kategorie
 Kategorie (doporučená) 4
 Kategorie (oficiální) 4
Informace o objektu
 Telefon - hotel 002/065 346 04 73
 Fax 002/06 53 460 472
 E-mail alibaba.reservation@hwaidakhotels.com
 Hotelový řetězec Jasmine Beach Projects
Vzdálenosti
 Nákupy 1500 m
 Restaurace 1500 m
 Pláž 850 m
 Bary/hospůdky 1500 m
Platba
 VISA
 MasterCard
Dovolená Hurghada

Fotografie hotelu
Ali Baba Palace

Dovolená Hurghada

Video hotelu
Ali Baba Palace

Ali Baba Palace - video z Giaty
Hledat videa na Youtube
Dovolená Hurghada

Počasí v oblasti hotelu
Ali Baba Palace

Počasí a kdy jet do Hurghady

 • Egypt je pro Evropany velmi blízkou destinací, kde si mohou užít slunce po celý rok. Hlavní sezona je dlouhá, trvá od října do dubna. U pobřeží Rudého moře je nejoblíbenějším obdobím pro trávení dovolené březen až červen, poté září až listopad.
 • Léto začíná již v květnu. Teploty šplhají na 27 oC, slunce svítí 10 hodin denně, teplota moře je přijatelných 23 oC. Uprostřed léta mohou být horka obtížná, průměrná maxima denních teplot se vyšplhají v červenci a srpnu na 37 oC a minima neklesnou pod 28 oC. Obloha nad městem je téměř vždy bezoblačná, slunce svítí až 13 hodin denně, srážky jsou během celého roku téměř nulové. Stejně tak vlhkost vzduchu je velmi nízká. Teplota moře se zvedne až na 27 oC.
 • V zimě zůstávají teploty vzduchu nad 20 oC, málokdy klesnou pod 10 oC. Pokud chcete uniknout evropské zimě, ale nemilujete velká vedra, zkuste Hurghadu právě v tomto období. Kupodivu si i zaplavete v moři teplém 22 – 24 °C. Návštěva památek bude také příjemnější.
 • Jarní a podzimní měsíce jsou ideální pro aktivně trávenou dovolenou. Teploty vzduchu jsou lehce pod 30 oC, slunce opaluje 10 hodin denně a moře má příjemných 22 oC (na jaře), respektive 24 oC (na podzim). Počasí v březnu a dubnu může ovlivnit „chamsín“, horký vítr vanoucí od pouště. Přináší s sebou pouštní písek a může způsobit písečné bouře. Trvá až padesát dní (chamsín = v arabštině padesát).
  • V letních měsících se zejména podél Nilu a na jihu Egypta v hojné míře vyskytují komáři. Mohou přenášet na člověka malárii, proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné ochranné prostředky proti hmyzu.
Index sezóny
Leden
19 °C
17 °C
49 %
7 hodin
3 dny
Únor
20 °C
16 °C
45 %
8 hodin
2 dny
Březen
21 °C
16 °C
43 %
9 hodin
2 dny
Duben
24 °C
18 °C
37 %
10 hodin
1 den
Květen
27 °C
20 °C
34 %
10 hodin
1 den
Červen
29 °C
23 °C
33 %
12 hodin
žádný
Červenec
30 °C
25 °C
34 %
12 hodin
žádný
Srpen
31 °C
26 °C
35 %
11 hodin
žádný
Září
30 °C
26 °C
39 %
10 hodin
žádný
Říjen
28 °C
24 °C
46 %
9 hodin
1 den
Listopad
25 °C
22 °C
49 %
8 hodin
2 dny
Prosinec
21 °C
19 °C
50 %
6 hodin
3 dny