Zobrazovat ceny v Euro

Fantastický hotel|90%|

Hotel Dream of Zanzibar

Mahonda Zanzibar Afrika

Hosté chválí u hotelu Dream of Zanzibar všeobecnou čistotu všude po hotelu, vzdálenost k pláži, rychlé odbavení při příjezdu na hotel, upravenou, vždy uklizenou pláž, dobře vybavené pokoje a perfektní čistota v restauraci i hezké stolování.

K pláži 50 m
Rodiny s dětmi
Písečná pláž
Wi-Fi

Dovolená do hotelu na Zanzibar od německé CK.
Najděte si skvělý zájezd či ubytování.

Odjezd nejdříve
Návrat nejpozději
Hledat
Dovolená Zanzibar

Hodnocení hotelu
Dream of Zanzibar

+
+
=

Náš názor na hotel Dream of Zanzibar
Podle 2 975 hodnocení je již naprosto přesvědčivá průměrná známka 90% kvality. Tento výsledek je velmi dobrý, služby určitě splnily očekávání rekreantů. Hotel se dá jen doporučit, bude zajisté vyhovovat i náročným klientům.

82%
podle 2 hodnocení
Hosté chválí u hotelu Dream of Zanzibar
všeobecnou čistotu všude po hotelu, vzdálenost k pláži, rychlé odbavení při příjezdu na hotel, upravenou, vždy uklizenou pláž, dobře vybavené pokoje a perfektní čistota v restauraci i hezké stolování. Nejméně však byli spokojeni s možnostmi nákupů v okolí hotelu.
 • Rychlost odbavení
 • Kvalita pláže
 • Všeobecná čistota
 • Výbavení pokojů
 • Vzdálenost k pláži
 • Čistota v restauraci
 • Nákupní možnosti

Podrobné hodnocení hotelu Dream of Zanzibar

Všeobecné hodnocení 80%
Umístění a okolí hotelu 50%
Obsluha a služby 88%
Stravování 88%
Sport a zábava 90%
Ubytování 100%
Dovolená Zanzibar

Recenze hotelu
Dream of Zanzibar

Miroslava T. | Dovolená Červen 2018
87%
Rodina se staršími dětmi
Výborný

Recenze hotelu Dream of Zanzibar

27.6.2018 | Pobyt v červnu 2018 na 8 nocí jako Rodina se staršími dětmi

Hotel se nacházel u písečné pláže, jde byl v průběhu dnes znatelný příliv a odliv. Ale nemůžu říct, že by to byl pro nás nějaký problém, i když na nějaké delší plavání to není. Jedna z mála věcí, co nám vadila, byli místní muži, kteří se shlukovali na plážích a snažili se nám prodat výlety a jiné cetky. Byli doslova neodbytní. A poté, co se k nám připojili na naší procházce v moři, chtěli zaplatit 40 euro.

Jinak hotel, co se servisu týče, tak paráda. Neskutečně příjemný a ochotný personál. Na pokojích vždy čisto. Zahrady upravené. Číšníci plnili, co vám na očích viděli.

Nejvíc se mi líbilo, jak byli flexibilní, co se večeří týče. Jeden večer se jedlo u bazénu, další na pláži. A jinak jste měli kromě hlavní restaurace na výběr asi z dalších 5 druhů kuchyní.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 67 %
Vhodnost pro postižené 33 %
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 0 %
Dopravní spojení a možnost výletu 67 %
Restaurace a bary v blízkosti 0 %
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací 100 %
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště N
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Jan Chloupek | Dovolená Září 2015
78%
Pár středního věku
Karibu Zanzibar aneb Afrika jinak

Recenze hotelu Dream of Zanzibar

30.10.2015 | Pobyt v září 2015 na 17 nocí jako Pár středního věku

Začnu paradoxně od konce.

I přes níže zmíněné výtky a nedostatky hodnotím celý pobyt na Zanzibaru velmi kladně a většinu mnou zmiňovaných záležitostí je nutno zasadit do celkového kontextu cenové hladiny hotelu a exkluzivity destinace a možná také tím způsobených přehnaných očekávání. Takže bezpochyby destinaci i hotel maximálně doporučuji k strávení krásné exotické dovolené v Africe.

Nyní plusové body.

Nádherný rozlehlý areál. Udržovaná tropická zahrada. Příjemný a úslužný personál (až na výjimky - o tom níže). Impozantní arabsko-africký styl hlavního areálu u pláže a velkého bazénu. Udržovaný čistý bazén s dostatkem lehátek. Pěkná pláž s dostatkem místa pro všechny. Nadstandardní ubytování v kvalitě lepší 4 hvězdičky. Obrovský pokoj i koupelna. Druhý bazén v zahradě. Kvalitní strava, saláty, těstoviny, dezerty (nedostatky níže). Perfektní koktejly u bazénu součástí all inclusive. Ale největší devizou bylo moře. Neuveřitelné Bezchybné Paráda. Ano, odliv byl, ale vůbec nevadil. Měnil se s každým dnem a když nešlo plavat, šlo se aspoň koupat v mělkých lagunách s 30 stupnů teplou vodou. Za pár hodin při přílivu bylo moře kombinací Karibiku a Malediv, tyrkys, mírné vlnky, ideální. Hotel celkově 150ti pokojový patřil spíše mezi větší v destinaci, byl dost plný, ovšem nikdo si nepřekážel. Turisté většinou z Itálie, Německa, Jižní Afriky, zbytek záp.Evropa, výjimečně jsem zaslechl polštinu. Takže no problem.

Nyní již kritičtěji.

Největší výtky paradoxně padají na stravu, i když dle recenzí (kterých jsem přečetl desítky) jsem tohle vůbec nepředpokládal. Pominu detaily, že strava byla převážně evropská a dost málo nápaditá. Největší problém byl v mase a ovoci. Maso až na výjimky prostě neuměli. Nejen že za krevety požadovali příplatek, ale až na výjimky některých ryb, bylo hovězí i kuřecí maso skoro nepoživatelné. Tvrdé, převařené, navíc nedochucené. Kuře obsahovalo 90 procent kostí a 10 procent masa. Z ovoce byl kvalitní pouze meloun, minibanánky, možná mandarinky. Marakuja povětšinou nedozrálá a tragedie ananas, který byl zcela nepoživatelný, tvrdý a nedozrálý. Také naprostá absence fresh džusů u snídaně v hotelu téhle kategorie a v tropické destinaci je nepochopitelná. Raději vozili z Dubaje krabicovou guavu, jablko či pomeranč. Přitom v baru u bazénu tyto džusy přes den měli, ovšem nechávali si je do koktejlů. Když jsem žádal o fresh marakuju, většinou nalili jen půl sklenky a jestě dle toho, kdo zrovna obsluhoval.
S tím souvisi i další výtka a tou je nekonzistentní kvalita personálu. 90 procent vynikající. Ochota, úslužnost, úsměv. Výjimkou byl neomalený údržbář u bazénu, nováččci (asi učni u snídaně) a také bohužel naše pokojská, kterou jsme opakovaně žádali o doplnění tu mýdla tu toaletního papíru. Bohužel toto nedodala ani po příspěvku 10 dolarů, takže místo mýdla jsme posledních pár dnů používali sprchový gel. Jsou to detaily, ale rozhodně nikoliv bezvýznamné.

Co se týče

cesty, CK Jahn a společnosti Condor, tak vše hodnotím pouze kladně. Partnerská společnost Escapade na Zanzibaru také odvedla kvalitní práci, jak při výletu, tak při transferech. Rozhodně doporučuji možnost letu v Business Class, která u Condora není extrémně předražená, ale stojí za to, ten komfort je parádní a servis také. Jenom jedno na závěr. Přestup ve FRA nelze zvládnout za 2 hodiny či méně a to ani v případě že to letiště znáte a víte přesně odkud vám to letí. Nástupy a výstupy na všech letech probíhaly busem a jen okruh po letišti zabral dobrých 20 minut.

Závěrem

jen tolik že i přes pouze nadprůměrné jídlo platí moje shrnutí ze začátku recenze.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 67 %
Vhodnost pro postižené 33 %
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 33 %
Dopravní spojení a možnost výletu 67 %
Restaurace a bary v blízkosti 0 %
Další možnosti trávení volného času 33 %
Vzdálenost k pláži 100 %
Vstřícnost a ochota personálu 67 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 67 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací 67 %
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 100 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 67 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 33 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
5,5 / 6
433 recenzí

Podrobné hodnocení hotelu Dream of Zanzibar

Hotel 5,5 / 6
Pokoje 5,5 / 6
Hotelový servis 5,6 / 6
Okolí hotelu 5 / 6
Stravování 5,2 / 6
Sport a zábava 4,7 / 6
Přejít na HolidayCheck

Hodnotitelé HolidayCheck.de o hotelu Dream of Zanzibar
Hosté chválí celkový stav hotelu, umístění a okolí hotelu, obsluhu a služby, úroveň a kvalitu stravování a kvalitu ubytování. Nebyli však moc spokojeni s možnostmi sportu a zábavy. Tento hotel v posledním roce doporučuje 95% dotázaných.

4,5 / 5
hodnocení z Tripadvisoru
2540 recenzí
Přejít na TripAdvisor
Dovolená Zanzibar

Obecný popis hotelu
Dream of Zanzibar

Přesný popis hotelu najdete u termínů

Platba

Je možné zaplatit platebními kartami Visa a MasterCard.

Stravování

V komplexu jsou na výběr tyto typy stravování - polopenze a stravování all inclusive. Podávají se snídaně, obědy a večeře. Na přání je možné připravit bezlepková jídla a vegetariánská jídla Objekt nabízí také drobné občerstvení. Na výběr jsou nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Sport/zábava

Objekt má jeden venkovní a jeden dětský bazén. Na terase s lehátky a slunečníky se mohou hosté opalovat a užívat si dovolenou. U bazénu je vířivá vana, ve které se lze příjemně uvolnit a osvěžit. V baru u bazénu lze koupit osvěžující nápoje. Kdo se nechce vzdát sportu ani při cestování, ten se může věnovat plážovému volejbalu. Za poplatek je dále v nabídce tenis. V nabídce je i mnoho vodních sportů a aktivit, například windsurfing, jízda na kánoi, jízda na katamaránu, potápění a aqua fitness. Za poplatek je pak plachtění. Je možné zprostředkovat šnorchlování. Prázdninový areál nabízí sportovně založeným hostům i mnoho indoorové zábavy, například fitness studio, stolní tenis, kulečník a šipky. V resortu je wellness zóna, ve které je spa, sauna, parní lázeň, kosmetický salon a masáže. Je tady také miniklub. Copyright GIATA 2004 - 2020. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 120272

Vybavení pokoje

V pokojích je klimatizace, ventilátor a koupelna. Většina pokojů má balkón s krásným výhledem. Mnoho pokojů má výhled na moře, který vytváří příjemnou atmosféru. Pokoje jsou hezky zařízené, je zde pohodlná kingsize manželská postel. Pro děti jsou k dispozici dětské postýlky. Také je zde sejf a minibar. Mini lednička a varná konvice/kávovar patří také k základnímu vybavení. Zařízení pokoje doplňuje připojení k internetu, telefon, televize, CD přehrávač, DVD přehrávač a WiFi (za poplatek). Pro hosty je na pokoji připravena domácí obuv. Koupelny mají sprchový kout a vířivou vanu. K dispozici mají hosté také vysoušeč vlasů a župan.

Vybavení

Resort má 157 pokojů. Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí. Je zde směnárna. Ve společných prostorách je možnost internetového připojení přes WiFi. Nachází se zde několik stravovacích zařízení, například restaurace a bar. Je tady obchod se suvenýry a další obchody. V areálu je hezká zahrada a hřiště. Ti, kteří přijeli vlastním autem, mohou parkovat na parkovišti. Komplex nabízí vícejazyčný personál, službu hlídání dětí, lékařskou službu, pokojovou službu, prádelnu a kadeřnictví.

Podrobné katalogové informace
pláž
ano, písčitá
bazén a vybavení
bazén, osušky u bazénu, lehátka, lehátka u bazénu, osušky, sladkovodní bazén, whirlpool/jacuzzi
cílové skupiny
rodiny s dětmi, cestující za luxusem, mládež, novomanželé, páry
typ dovolené
pro rodiny s dětmi, sportovní a aktivní pobyty
poloha hotelu
klidná, v zahradě
pro děti
dětský bazén, dětská herna, dětské hřiště, dětský klub, privátní hlídání
internet
Wi-Fi
SPA
ano
akceptované karty
diners, mastercard, visa, american express
aktivity na pláži
kajaky, katamarány, kitesurfing, kánoe, plachtění, plážový fotbal, plážový volejbal, plážový volejbal, potápění, potápění systémem PADI, vodní sporty, windsurfing
bary
ano, u bazénu
další služby
24h recepce, pokojový servis, zavazadlový servis, čistírna odevů
fitness
fitness centrum, aqua fitness, osobní trenér, pilátes cvičení, silový trénink
hotelové vybavení
business centrum, butik, kino, klimatizace, nákupní možnosti, obchod se suvenýry, parkoviště, recepce, sejf, sluneční terasa
kategorie hotelu
5
kosmetické centrum
ano, kosmetika, péče o pleť, manikúra, pedikúra
masáže
ano, lastone therapie, lomi
organizovaná zábava
animační programy, animace pro děti, sportovní animace, živá hudba
restaurace
ano, výběr z menu, à la carte, s kafé koutkem, nekuřácká, s nekuřáckou zónou, pozdní snídaně, s terasou
sauna
parní lázeň
sportovní vyb. a aktivity
kulečník, stolní tenis, strečink, tenis, volejbal, šipky
strava
dietická, samoobslužný bufet
vzdálenost od pláže
přímo na pláži
Sport/zábava
 Venkovní bazén(y)
 Masáže
 Bar u bazénu
 Posilovna
 Speciální lázeňský balíček
 Terasa na opalování
 Dětský bazén
 Lehátka
 Slunečníky
 Aqua aerobik
 Vířivka
 Sauna
 Parní lázně
 Potápění
 Surfování
 Windsurfing
 Plachtění
 Katamarán
 Kánoe
 Stolní tenis
 Jízda na kolech/horských kolech
 Plážový volejbal
 Biliárd/kulečník
 Tenis
 Počet bazénů
 Šipky
Stravování
 Polopenze
 Plná penze
 Servírovaná snídaně
 All inclusive
Vybavení pokoje
 Varná konvice
 Dvojlůžko
 Klimatizace (centrálně ovládaná)
 Salónek
 Balkón/terasa
 TV
 Sprcha
 Koupelna
 Telefon s přímým vytáčením
 Fén
 Přístup k internetu
 Satelit/kabelová TV
 Velká manželská postel
 Minibar
 Klimatizace (individuálně ovládaná)
 Trezor
Vybavení
 Kadeřnictví
 Noční klub
 Přístup k internetu
 Přístup k WLAN
 Pokojová služba
 Hřiště
 Nonstop recepce
 Lobby
 Obchody
 Směnárna
 Restaurace
 Bar(y)
 Služby prádelny
 Konferenční místnost
 Parkoviště
 Lékařská pomoc
 Dětský klub
 Vstupní hala
 Malý supermarket
Pláž
 Písečná pláž
 Přímo u pláže
Platba
 MasterCard
 VISA
Typ hotelu
 Hotel na pláži
Informace o budově
 Počet pokojů (celkem) 157
 Počet apartmá 3
 Počet dvoulůžkových pokojů 104
 Počet menších apartmá 50
Kategorie
 Kategorie (oficiální) 5
 Kategorie (doporučená) 5
Informace o objektu
 Telefon - hotel 41-91-9113333
 E-mail INFO.DOZ@PLANHOTEL.COM
 Fax 41-91-9231591
Dovolená Zanzibar

Fotografie hotelu
Dream of Zanzibar

Dovolená Zanzibar

Počasí v oblasti hotelu
Dream of Zanzibar

Počasí a kdy jet na Zanzibar

 • Poloha Zanzibaru několik stupňů jižně od rovníku předurčuje tropický ráz klimatu, které je z velké části ovlivňováno monzuny z oblasti Indického oceánu. V zimních měsících přinášejí krátké deště také severní větry Kasikazi.
 • Dlouhé deště, známé jako mwaka, doráží v březnu a trvají do konce května nebo června. Zřídka prší po celý den, proto ani toto období neznamená, že byste nemohli strávit pohodovou dovolenou. Maximální denní teploty se stále drží okolo 30oC, je vysoká vlhkost vzduchu, která horko ještě umocňuje.
 • Od ledna do března panuje obecně horké a suché počasí s malým množstvím srážek. Teploty se vyšplhají na nejvyšší hodnoty v roce , průměrná maxima dosahují 32oC, minima neklesají pod 22oC, slunečního svitu si užijete až 8 hodin denně a moře vás se svými 28oC také moc neosvěží.
 • Ideálním obdobím pro návštěvu je období od července do října, které je považováno za hlavní sezónu. Průměrná denní teplota je okolo 25oC, vzduch je suchý, ale svěží, hrozí minimum srážek. Slunce pálí po celých osm hodin a teplota moře klesne na osvěžujících 25oC.
 
Index sezóny
Leden
32 °C
28 °C
74 %
8 hodin
6 dnů
Únor
32 °C
28 °C
74 %
8 hodin
5 dnů
Březen
32 °C
28 °C
79 %
7 hodin
12 dnů
Duben
30 °C
28 °C
84 %
6 hodin
17 dnů
Květen
30 °C
27 °C
84 %
6 hodin
13 dnů
Červen
29 °C
26 °C
79 %
7 hodin
6 dnů
Červenec
29 °C
25 °C
78 %
8 hodin
5 dnů
Srpen
29 °C
25 °C
77 %
8 hodin
6 dnů
Září
30 °C
25 °C
76 %
8 hodin
5 dnů
Říjen
31 °C
26 °C
76 %
9 hodin
7 dnů
Listopad
31 °C
27 °C
78 %
8 hodin
12 dnů
Prosinec
31 °C
28 °C
78 %
8 hodin
11 dnů