Zobrazovat ceny v Euro

Hotel Widiane Suites & Spa

Bin el Ouidane Maroko - Casablanka Maroko

Dovolená do hotelu do Casablanky od německé CK.
Najděte si skvělý zájezd.

Odjezd nejdříve
Návrat nejpozději
Hledat
Dovolená Maroko - Casablanka

Fotografie hotelu
Widiane Suites & Spa

Dovolená Maroko - Casablanka

Počasí v oblasti hotelu
Widiane Suites & Spa

Počasí a kdy jet do Casablanky

  • Klima v Agadiru je svým charakterem středomořské s dlouhými horkými léty a mírnými deštivými zimami. Většina návštěvníků považuje za pozitivum, že léto je mírnější a zima teplejší a méně deštivá než v evropských středomořských destinacích.
  • Obecně nejvíce srážek v Maroku spadne v pobřežních oblastech v období mezi listopadem a březnem. Horská oblast Atlasu se vyznačuje typickým vysokohorským podnebím se značnými teplotními rozdíly. Na severozápadních svazích hor bývá množství srážek až 1000mm a ve vyšších polohách mohou být sněhové. Na jihu a jihovýchodě je suché pouštní kontinentální klima s horkými léty ( maxima i přes 40oC) a studené zimy.
  • Léto, od května do listopadu, je horké a suché s průměrnou výší maximálních teplot okolo 26oC, které vrcholí od července do září. Srážky jsou minimální,lehce se zvedají se v říjnu ve formě krátkých přeháněk. Atlantik je mnohem chladnější než Středozemní moře, proto počítejte s teplotou moře i vrcholném létě jen okolo 21oC. Ale díky mírnému poklesu během zimy se můžete koupat prakticky po celý rok. Teploty vzduchu se mohou občas blížit 40oC a občas mohou být doprovázeny větrem vanoucím od Sahary, ten může přecházet i v písečnou bouři.
  • Zima, od prosince do dubna, je teplá s chladnými nocemi a občasným deštěm. Průměrná maxima denních teplot většinou neklesnou pod 20oC, ale noční teploty jsou okolo 10oC. Nejchladnějším měsícem je leden, kdy noční teploty mohou vyjímečně klesnout k bodu mrazu. Sluníčka si během dne užijete dostatečně, přes poledne si určitě užijete opalování, ale hotelové bazény nejsou většinou vyhřívány, takže po studených nocích nemusí mít ideální teplotu.
  • Pro poznávání Maroka je všeobecně nejvhodnější jaro , kdy teploty nedosahují takových hodnot na teploměru jako v létě a země se nejvíce „zelená“. Druhou nejvhodnější částí roku je potom období, kdy ustupují největší letní horka, tedy čas zhruba od září do konce října.
  • Pokud se chystáte cestovat po místech ležících ve vyšších horských polohách, měli byste být připraveni na mnohdy poměrně výrazné výkyvy teplot. Ve vysoko položených místech pohoří Atlas tak lze narazit na místa, kde se sněhová přikrývka drží od listopadu klidně až do července, a noci zde tak bývají chladné nejenom v zimních měsících.
Index sezóny
Leden
17 °C
16 °C
83 %
6 hodin
8 dnů
Únor
18 °C
16 °C
81 %
7 hodin
6 dnů
Březen
18 °C
16 °C
79 %
8 hodin
7 dnů
Duben
20 °C
17 °C
79 %
9 hodin
5 dnů
Květen
21 °C
19 °C
79 %
10 hodin
4 dny
Červen
23 °C
19 °C
80 %
10 hodin
1 den
Červenec
25 °C
21 °C
82 %
10 hodin
žádný
Srpen
26 °C
22 °C
82 %
10 hodin
žádný
Září
25 °C
21 °C
81 %
9 hodin
1 den
Říjen
23 °C
21 °C
81 %
8 hodin
5 dnů
Listopad
20 °C
19 °C
82 %
6 hodin
7 dnů
Prosinec
18 °C
17 °C
83 %
6 hodin
9 dnů