Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Sardinie

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Sardinii od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Sardinie, druhý největší středomořský ostrov po Sicilíi s rozlohou jako třetina naší republiky, leží západně od Itálie a jižně od Korsiky. Sardinie je především letním lákadlem. Sardinie je ostrov překrásných karibských pláží, divokých útesů, průzračného životem nabitého moře, vysokých hor, ale také jedna z nejchudších oblastí Itálie. Říká se, že pokud někdo zahoří láskou k Sardinii, musí se už opětovně vracet.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Sardinie je autonomní oblast, ležící na jihozápadě Itálie a jižně od francouzské Korsiky, o rozloze 24 090 km². Rozkládá se na stejnojmenném ostrově, který je druhým největším ve Středozemním moři, a okolních menších ostrovech. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem. V současnosti zde žije okolo 1,6 mil.obyvatel. I přes hospodářskou pomoc z Říma patří tento převážně hornatý ostrov stále k těm ekonomicky zaostalejším regionům Itálie, kde je vyšší míra nezaměstnanosti a nerozvinutý průmysl.
V Sardinii se můžete vydat za krásnou přírodou k městu Olbia, relaxovat na čistých plážích u průzračně čisté vody v Cala Gonone či v Santa Margherita di Pula. Chcete-li si na Sardinii užít poklidnou dovolenou, zamiřte do Cannigione či do Baja Sardinia.

Přejít nahoru