Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Samos

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Samos od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Samos je jeden z mnoha kouzelných ostrovů v Egejském moři, a ačkoliv má rozlohu necelých 500 km², patří do desítky největších v Řecku. Samos nabízí od jara do podzimu desítky opuštěných pláží, hory, antické památky, staré kláštery, ale i množství taveren a skvělé jídlo a pití. Ráj vína, rodiště matematika Pythagora a zem plná pestrých barev, to je Samos. Milujete Řecko? Tak jeďte na Samos.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Na Samosu jistě musítě navštívit město Pythagorion. Toto blíbené letovisko připomínající svým názvem slavného matematika a filozofa, který se tu narodil, najdeme na jihu ostrova. Centrum městečka je romanticky starobylé s křivolakými úzkými uličkami. Nedaleko odsud se nachází malé poklidné letovisko Ireon. Zde se nachází nejen hezké centrální náměstí, ale i příjemné bary a taverny.
Pod majestátní horou Mount Kerkis leží vesnička Votsalakia. Turisty je vyhledávána hlavně pro klidnou a ničím nerušenou atmosféru, je proto velmi vhodná pro rodiny s malými dětmi nebo starší páry. Jeden z největších a nejoblíbenějších resortů celého ostrova je letovisko Kokkari. Je vhodné pro všechny typy rekreantů, od rodin s malými dětmi přes aktivní mládež až po starší páry milující romantiku. I zde na vás čekají restaurace a taverny se svou tradiční řeckou kuchyní. Nedaleko vesnice Kampos Marathokampos se nachází Pythagorova jeskyně. Říká se, že prý sám slavný vědec tu přebýval a studoval, když se skrýval před zlým vládcem Polykratem.

Přejít nahoru