Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Neapol

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Neapole od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Jihoitalská Kampánie se střediskem Neapol je krajem mnoha úchvatných přírodních krás a památek. Kampánie je především letní destinací, a komu by v Kampánii nevyhovovalo 460 kilometrů mořského pobřeží s ostrovy Capri a Ischia, může zamířit do vnitrozemí, kam zasahují Apeniny, které dávají krajině příjemný kopcovitý ráz. Tady se také rodí ta nejlepší vína Kampanie.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Kampánie (italsky Campania) je oblast v jižní Itálii, na severozápadě sousedící s Laziem, na severu s Molise, na severovýchodě s Apulií, na východě s Basilicatou a na západě s Tyrhénským mořem. Dominantou kraje je činná sopka Vesuv.
  • Oblast má rozlohu 13 595 km², 5,7 milionu obyvatel a dělí se na 5 provincií: Avellino, Benevento, Caserta, Napoli a Salerno. Kromě úspěšného zemědělství a průmyslu (v Neapoli) se celý kraj orientuje především na turismus.
  • Hlavním městem regionu Kampánie je třetí největší město Itálie, Neapol ( 964000 ob., celá aglomerace má přes tři miliony ). „Svůdné město“, podle slov Vittoria De Sicy ve filmu z roku 1954 „Neapolský záliv (La baia di Napoli)“, je mnohými lidmi považována za jedno z nejkrásnějších měst Itálie, ležící v Neapolském zálivu, mezi Vesuvem a vulkanickým územím Campi Flegrei. Historické jádro města, s obzvlášť velkým historickým a architektonickým významem, je cílem domácího i mezinárodního turismu. V roce 1995 bylo zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.
Přejít nahoru