Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Kalábrie

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Kalábrie od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Kalábrie, kout v jižní Itálii, je omývána na západě Tyrhenským mořem a na východě Jónským mořem. Hlavní sezóna v Kalábrii, jako ve většině Středomoří, je od května do října. V Kalábrii nejsou davy turistů, ale zato čisté a dlouhé pobřeží, průzračná mořská voda s výbornými podmínkami pro potápění, malá bílá městečka a horské vísky, hluboké lesy a dramatické strže, svěží bystřiny a usměvaví lidé.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Kalábrie (italsky Calabria) je oblast na jihu Itálie. Je obklopena na severu oblastí Basilicata, na západě Tyrhenským mořem a na východě Jónským mořem. Oblast má rozlohu 15 079 km², 2,09 miliónu obyvatel a dělí se na 5 provincií: Cosenza, Crotone, Reggio di Calabria, Vibo Valentia a Catanzaro.
Hlavním městem oblasti je od roku 1970 Catanzaro, ale v bývalém hlavním městě Reggio di Calabria stále sídlí místní zastupitelstvo. Kalabrijský poloostrov, patří mezi jedny z nejchudších regionů v Evropě. Chybí mu průmysl a velké množství památek, které by lákaly turisty, ale jsou tu výborné podmínky pro milovníky potápění a panensky nedotčené přírody. 
Nejkrásnější oblast Kalábrie nese název Capo Vaticano význačná svými vysokými skalami, které vytváří malé zátoky s romantickými písčitými plážičkami 
a křišťálově průzračnou vodou. Stejně krásným mořem jsou také vyhlášené oblasti Parghelia a Zambrone. Chcete-li v Kalabrii navštívit památky, zamiřte do historického centra města Tropea. Za návštěvu jistě stojí i město Pizzo, které se rozkládá na příkré skalnaté plošině.

Přejít nahoru