Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Jamajka

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Jamajku od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Ostrov Jamajka, jeden z ostrovů Velkých Antil s téměř třemi milióny obyvatel, dnes patří především v zimním období k nejnavštěvo­vanějším místům v Karibiku. Jamajka se pyšní průzračnými zátokami, bílými písečnými plážemi a korálovými útesy, horami nebo bohatou nabídkou vodních sportů. Jamajka, to je pohoda, výborný rum a jeho nekonečné koktejlové variace a samozřejmě všudypřítomné reggae.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Jamajka, oficiálně Jamajské království, je stát ve střední Americe, který se nachází na stejnojmenném exotickém ostrově Velkých Antil v Karibském moři. Jedná se o největší anglicky mluvící ostrov v Karibiku a třetí největší v regionu. Jamajka se dělí na tři kraje, Cornwall, Middlesex a Surrey, hlavním městem je Kingston na severovýchodě ostrova.
Rozloha Jamajky je 10 991km² a počet obyvatel lehce převyšuje 2 730 000. Je součástí Commonwealthu. Hlavou státu je královna Alžběta II., zastoupená generálním guvernérem. Jamajka dnes patří k nejnavštěvo­vanějším místům Karibiku. Stává se cílem jak turistů toužících po prostém odpočinku na prosluněné pláži, tak i turistů, kteří na Jamajku míří kvůli vodním sportům.
Na Jamajce je toho plno k vidění, například město Ocho Rios, známé svými překrásnými vodopády, oblast Negril s bílopísčítou pláží a křišťálově modrou vodou, či město Lucea, kde se můžete projet po pláži na koních, nebo si v bazénu zaplavat s delfíny. Za návštěvu rozhodně stojí také Montego Bay a Runaway Bay, kde si můžete zasportovat nebo objevovat památky.

Přejít nahoru