Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
Dovolená Formentera
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Formentera

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená na Formenteru od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Ostrov Formentera patří k nejmenším v Baleárském souostroví, ale rozhodně je nejkrásnější. Na Formenteře najdete doslova kousek tropického ráje. Moře je zde průzračné, pláže patří k těm nejkrásnějším v Evropě a jsou srovnatelné s těmi karibskými. Hlavní sezóna se soustřeďuje na květen až říjen. Formentera, asi i tím, že je dosažitelná pouze lodí z Ibizi, si stále zachovává svůj osobitý ráz a nedotčenou přírodu.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Nejmenší z Pytyuských ostrovů a zároveň nejmenší ostrov Baleárského autonomního souostroví – Formentera, leží na jih od Ibizy, od které je oddělen jen úzkým mořským průlivem. Na délku má přibližně 19 km, rozlohou zaujímá téměř 83 km² a obyvatel zde žije asi 7 500. Hlavním městem je San Francesc de Formentera. Ostrov je dosažitelný pouze lodí z ostrova Ibiza, proto ho navštěvuje relativně málo turistů.
Ačkoliv je Formentera poměrně malým ostrovem, rozhodně vám má co nabídnout! Užívat si dovolenou zde můžete na překrásných plážích. Střediskem Formentery je městečko Es Pujols, které oblopují nádherné pláže. Na Formenteře neexistuje nehezká, natož špinavá pláž. Mezi ty nejoblíbenější patří Playa Roqueta, Playa Es PujosPlaya Mitjorn, či Es Caló.

Přejít nahoru