Dovolená Cala d'Or
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Cala d'Or

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy či ubytování.
Dovolená do Cala d'Or od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Prožijte neopakovatelnou dovolenou v letovisku Cala d'Or

V češtině znamená Cala d'Or zlatá zátoka. Letovisko leží na jihovýchodním pobřeží Mallorky. Jména zátok a další pojmenování tu najdete v katalánštině, která je jasným důkazem vlivu oblasti kolem Barcelony. Ale domluvíte se tu i klasickou kastilskou španělštinou nebo anglicky.

Město sice leží na odvrácené straně ostrova a je to odtud dál na pevninské Španělsko, ale za to je to blíž třeba na Sardinii. Hlavně tu ale najdete daleko klidnější moře s nádhernou modrou barvou a kouzelnými plážemi se zlatavým pískem. Odtud taky pochází název místního letoviska.

Čekají na vás zlatavé pláže, starobylá opevnění i luxusní hotely

Mezi nejoblíbenější a nejhezčí pláže v oblasti patří Cala Petita (malá zátoka) nebo Playa Cala Gran (pláž velké zátoky). Na pevninských výběžcích na pobřežích můžete obdivovat historická opevnění, která dříve chránila obyvatelé před nájezdy pirátů nebo znepřátelených národů. Dneska jsou vítaným zpestřením dovolené u moře.

Turisti se rádi ubytovávají v hotelu Cala Ferrera s vlastním bazénem a balkóny, ze kterých je nádherný výhled na zátoku, Ariel Chico Club Resort – bělostné stavbě s precizním minimalistickým designem nebo Gavimar Cala Gran Costa del Sur – krásném hotelu s urostlými palmami kolem vlastního bazénu.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Přejít nahoru