Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Tel Aviv a okolí

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Tel Avivu a okolí od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Izrael, asijský stát v oblasti Blízkého východu na pobřeží Středozemního moře, znamená pro miliony turistů z celého světa duchovní nedotknutelnost pro tři velká náboženství: křesťanství, judaismus a islám. Prakticky od dubna do listopadu je Izrael, fenomenální kolébka historie, lákadlem pro archeologické nadšence, eko-turisty i milovníky lenošení na pláži. Pojeďte do Izraele, Svaté země, a staňte se svědky strhujícího příběhu o úsvitu dějin.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Tel Aviv (doslova Jarní pahorek), je druhé největší izraelské město s 392 700 obyvateli (odhad z roku 2008) považované většinou států světa za hlavní město Izraele. Česká republika považuje za hlavní město Jeruzalém, avšak velvyslanectví má, jako většina států, v Tel Avivu. Tel Aviv je zároveň správním centrem Telavivského distriktu a největším a nejlidnatějším městem metropolitní oblasti Guš Dan, ve které k roku 2007 žilo 3,15 milionu obyvatel. Město leží na pobřeží Středozemního moře na ploše 51,8 km².
  • Až do roku 1949 byl Tel Aviv hlavním městem Izraele, kdy izraelští představitelé rozhodli přesunout hlavní město státu z Tel Avivu do Jeruzaléma. Většina států světa tento krok neuznala a dodnes považují za hlavní město Tel Aviv. Tel Aviv je ekonomickým a kulturním centrem Izraele. Sídlí zde Telavivská burza cenných papírů a mnoho firem i výzkumných a vývojových center. Podle průzkumu společnosti Mercer z roku 2008 se jedná o nejdražší město Blízkého východu a 14. nejdražší město světa.
Přejít nahoru