Dovolená Severní Kypr
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Severní Kypr

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Severní Kypr od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Kypr, třetí největší ostrov Středomoří, leží jen kousek od pobřeží Afriky či Libanonu. Na Kypru najdete téměř vše – úžasné pláže označené Modrou vlajkou, divoké pohoří a spostu rozmanitých památek. Kyprem totiž kráčely dějiny. Ostrov bohyně Afrodity nebo Ostrov lásky, jak se Kypru přezdívá, bývá v létě turisty doslova obležen, na podzim již ale Kypr odpočívá a vydechuje atmosféru nesmírné pohody a klidu.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Kypr, třetí největší ostrov ve Středozemním moři, je významnou turistickou destinací. Od roku 1974 je severní část pod nadvládou Turků, kteří zde vyhlásili Severokyperskou tureckou republiku, která však nebyla nikdy uznána jako suverénní stát. Jižní část, obývaná řeckou populací, nese název Kyperská republika
a je zcela samostatným státem. Bohatou historickou minulost má Famagusta s významnou pevností a křesťanskou katedrálou. Milovníci potápění vyhledávají Alsancak, prohlídku křižáckých hradů nabídne Girne, námořní muzeum přístav. Pro poklidnější dovolenou jsou ideálním místem oblasti Lapta a Bafra.

Přejít nahoru