Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Menorka

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Menorku od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Menorca, druhý největší baleárský ostrov, je v porovnání se svou větší „sestrou“ Mallorcou klidnější a romantičtější. Kombinace písečných pláží a skalnatých zátok nadchne od časného léta do podzimu snad opravdu každého. Tyrkysová barva moře, písku a bílých kamenných domků v malebných vesničkách Menorcy příjemně ladí s všudypřítomnou zelenou. Snad si svoji krásu a klid Menorca udrží i do budoucna.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Menorca je nejen druhým největším a geologicky nejstarším Baleárským ostrovem, ale také nejsevernějším a nejvýchodnějším. Slunce tady vychází a zapadá v porovnání s ostatními ostrovy a španělskou pevninou nejdříve. Menorca leží asi 40 kilometrů severovýchodně od sousední Mallorky a je v porovnání se svou větší „sestrou“ mezi českými turisty méně známá. Římané pojmenovali tento půvabný ostrov – „Minor“ – neboli „menší“, aby jej odlišili právě od sousedního většího ostrova Mallorca. Menorca byla v roce 1993 vyhlášena organizací UNESCO světovou biosférickou rezervací. Tato skutečnost dokazuje, že podstatná část území je dosud neporušena a je patrná snaha ji zachovat i pro další generace.
Zřejmě nejvyhlášenějším letoviskem magického španělského ostrova Menorca je nádherná Cala´n Bosch. Chcete-li si a Menorce užít vodních radovánek, výletů, či noční zábavy, vydejte se do města Ciutadella de Menorca. Nejkrásnější pláže na Menorce najdete v letoviscích Cala Galdana a Cala Santandría. Úplně nejoblíbenější pláží na Menorce je pláž Playa de Son Parc.

Přejít nahoru