Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Maroko - vnitrozemí

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Maroka - vnitrozemí od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Marrakéš, královské město ležící ve vnitrozemí Maroka, má určitě nejpůsobivější atmosféru v celém Maroku. Marrákeš je zřejmě nejbarevnější město, lákadlo pro fotografy, a to nejen díky červené barvě místních hradeb. Historické památky Marrákeše, barevnost súků v medině, prodavačů vody ověšených nádobami, zaklínačů hadů nebo dívek v pestrobarevných dželabách si nejlépe vychutnáte v období jara nebo podzimu.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Marrákeš ( původně berbersky „Boží země“) je město ve vnitrozemí Maroka na úpatí Vysokého Atlasu. Se svým cca miliónem obyvatel je čtvrté největší město v zemi (po Casablance, Rabatu a Fèsu) a představuje kulturní a hospodářské centrum jihozápadu Maroka, na jehož území zakládali první osady již Féničané. Zároveň je jedním ze čtyřech královských měst Maroka .
  • Ekonomika města je založena zejména na turistice – v centru města (zejména v na náměstí Djemaa El Fna) se tak soustřeďuje mnoho obchodníků, stánkařů a umělců. Rozvoji cestovního ruchu napomáhá i zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO z roku 1985. Marrákeš hostí nejrůznější národní i mezinárodní akce. Ve městě jsou četná muzea.
Přejít nahoru