Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Maroko - vnitrozemí

Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Maroka - vnitrozemí od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Marrakéš, královské město ležící ve vnitrozemí Maroka, má určitě nejpůsobivější atmosféru v celém Maroku. Marrákeš je zřejmě nejbarevnější město, lákadlo pro fotografy, a to nejen díky červené barvě místních hradeb. Historické památky Marrákeše, barevnost súků v medině, prodavačů vody ověšených nádobami, zaklínačů hadů nebo dívek v pestrobarevných dželabách si nejlépe vychutnáte v období jara nebo podzimu.

  • Marrákeš ( původně berbersky „Boží země“) je město ve vnitrozemí Maroka na úpatí Vysokého Atlasu. Se svým cca miliónem obyvatel je čtvrté největší město v zemi (po Casablance, Rabatu a Fèsu) a představuje kulturní a hospodářské centrum jihozápadu Maroka, na jehož území zakládali první osady již Féničané. Zároveň je jedním ze čtyřech královských měst Maroka .
  • Ekonomika města je založena zejména na turistice – v centru města (zejména v na náměstí Djemaa El Fna) se tak soustřeďuje mnoho obchodníků, stánkařů a umělců. Rozvoji cestovního ruchu napomáhá i zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO z roku 1985. Marrákeš hostí nejrůznější národní i mezinárodní akce. Ve městě jsou četná muzea.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Maroko

Maroko
Pasy, víza, očkování

Dovolená Maroko

Maroko
Počasí

Dovolená Maroko

Maroko
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru