Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Lanzarote

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Lanzarote od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Lanzarote leží ze všech Kanárských ostrovů nejblíže africkému pobřeží. Je zde příjemné počasí po celý rok a zvláště na jihu Lanzarote budete okouzleni krásnými bílými plážemi kontrastujícími s tmavou lávou. Na Lanzarote neznají dopravní zácpy, neproudí tu davy turistů, a když přijdete na nekonečnou nádhernou pláž, s údivem zjistíte, že jste tu sami. Lanzarote je ještě neobjevený dovolenkový klenot.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Lanzarote je nejseverněji a nejvýchodněji položený ostrov z celého souostroví. Nachází se mezi 28° a 29° severní šířky a 13° a 14° západní délky, přibližně 125 km od pobřeží Afriky a 1000 km od Pyrenejského poloostrova. Zabírá 845 km² a pokud k němu připočítáme i Chinijské souostroví (seskupení drobných ostrůvků směrem na sever), pak jeho rozloha vzroste na 886 km². Na ostrově žije přes 127 000 obyvatel. Hlavním městem je Arrecife s 55 000 obyvateli. První zaznamenaný název pro ostrov byl Insula de Lanzarotus Marocelus, po janovském mořeplavci Lancelotto Malocello, od kterého je odvozen dnešní název.
  • Převažujícím způsobem obživy na ostrově bylo ještě před pár lety zemědělství a chov dobytka, v menší míře i rybolov. Dnes samozřejmě většina zisků pochází z turismu.
  • Nejoblíbenějšími letovisky na Lanzarote jsou bezpochyby  Puerto del Carmen a Costa Teguise. Krásných písčitých pláží, které vybízejí k odpočinku je na Lanzarote mnoho, ty které ale jistě stojí za návštěvu jsou Playa Blanca, Playa de los Pocillos či Playa Matagorda.
Přejít nahoru