Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Kostarika

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Kostariky od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Kostarika je španělsky mluvící zemí Střední Ameriky, která je často nazývána její perlou a jedním z posledních rájů na zemi. Kostarika je od prosince do dubna připravena pro ty, kteří chtějí vyzrát na počasí nehostinné zimy. V Kostarice se můžete v jednom dni podívat do rudého oka vulkánů, zaskotačit si s delfíny, zasurfovat na obrovitých vlnách nebo si odpočinout na plážích lemovaných kokosovými palmami.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Kostarika, jak ji pojmenoval Kryštof Kolumbus, je perlou Střední Ameriky. Je také často nazývána Švýcarskem Střední Ameriky a jedním z posledních rájů na zemi. Rozloha země je 51 100km², počet obyvatel čítá přes 4 miliony. Hlavním městem je San José ve středu země, a přesto, že bylo založené v roce 1738, patří k nejmladším v Latinské Americe.
Kostarika se stala první středoamerickou zemí, která začala vyvážet do světa banány a kávu, což dodnes táhne kostarické hospodářství. Důležitou složkou národního hospodářství se stává cestovní ruch a v současnosti také těžba drahých kovů, především zlata a stříbra. Skvělými místy pro rodiny s dětmi jsou oblasti Playa Papagayo a Playa Tambor. Můžete si zde užít poklidnou dovolenou, nic vám ale nebrání od aktivit jako je například rybaření, šnorchlování, či paddleboarding. Chcete-li svou dovolenou strávit aktivněji, naapříklad surfováním či potápěním, zavítejte k pláži Tamarindo. Díky plážím se sopečným pískem barvy skořice, svěžím deštným pralesům a zeleným horám nabízí dokonalé útočiště aktivním návštěvníkům i plážovým turistům vesnička Jacó.

Přejít nahoru