Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Kappadokie

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Kappadokie od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Kappadokie , „země krásných koní“, je oblast jihovýchodně od Ankary ve vnitrozemí Turecka, kde po staletí lidé vytesávali do měkkého, tajemně nahlodaného sopečného kamene domy, kostely, pevnosti a dokonce celá podzemní města. Bylo by škoda Kappadokii, tuto světovou vyjímečnost zapsanou na seznamu kulturního dědictví UNESCO, vynechat při své letní dovolené. Vydejte se po stopách Chetitů v tajemné Kappadokii.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Kappadokie ( z perského slova Katpatuka, což znamená „země krásných koní“) byl ve starověku název rozlehlého území, ležícího ve vnitrozemí Malé Asie v dnešním Turecku. V dobách Hérodota obývali Kappadokové oblast táhnoucí se od pohoří Taurus směrem na sever až k Černému moři. Později se název Kappadokie vztahoval pouze na teritorium ohraničené na východě řekou Eufratem, na severu sousedící s pontským královstvím, na západě s Frýgií a na jihu oddělené pohořím Taurus od Kilíkie. Přesně určit rozlohu Kappadokie je však velmi obtížné.
  • Tato oblast jihovýchodně od Ankary je proslulá svými fantastickými skalními útvary. Po staletí lidé vytesávali do měkkého, tajemně nahlodaného sopečného kamene domy, kostely, pevnosti a dokonce celá podzemní města. Největším městem Kappadokie je Nevşehir, který je však pro cestovatele spíše jen přestupním místem pro dopravu do menších městeček a vesnic. Cílem většiny cestovatelů je městečko Göreme.
Přejít nahoru