Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Istanbul a okolí

Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Istanbulu a okolí od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Istanbul, dvanáctimiliónovou tureckou megalopoli, která je rozkročena mezi Evropou a Asií, vždy opěvovali všichni její návštěvníci. Istanbul je otevřenou učebnicí historie, po které se tu doslova kráčí, je křižovatkou kultur, náboženství i filozofií. Při letní dovolené (nebo jako prodloužený víkend kdykoli v roce) Istanbul zařaďte do vašeho itineráře. Vždyť jako hlavní město světa označil Istanbul, perlu Bosporu, i Napoleon Bonaparte.

  • Istanbul je s 11 mil.obyvatel největším tureckým městem, důležitou obchodní křižovatkou a Branou Orientu. Do historie se zapsal pod různými jmény: Byzantion, Konstantinopol nebo Cařihrad.
  • Istanbul je proslulý především jako město, které se rozkládá na dvou kontinentech. Evropu a Asii spojuje a zároveň rozděluje Bosporská úžina, dopravně velmi využívaná. Její název znamená „Ten s úzkým hrdlem“. Hloubka tohoto průlivu je 118 metrů, dlouhý je 31,5 kilometrů. Tato mořská cesta spojuje Černé moře s Marmarským a byla přemostěna dvěma visutými mosty. Podle pověsti přepluli Bospor jako první argonauti hledající Zlaté rouno.

Zpřesněte si hledání

Dovolená Turecko

Turecko
Pasy, víza, očkování

Dovolená Turecko

Turecko
Počasí

Dovolená Turecko

Turecko
Průvodce po destinaci

Přejít nahoru