Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Istanbul a okolí

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Istanbulu a okolí od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Istanbul, dvanáctimiliónovou tureckou megalopoli, která je rozkročena mezi Evropou a Asií, vždy opěvovali všichni její návštěvníci. Istanbul je otevřenou učebnicí historie, po které se tu doslova kráčí, je křižovatkou kultur, náboženství i filozofií. Při letní dovolené (nebo jako prodloužený víkend kdykoli v roce) Istanbul zařaďte do vašeho itineráře. Vždyť jako hlavní město světa označil Istanbul, perlu Bosporu, i Napoleon Bonaparte.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Istanbul je s 11 mil.obyvatel největším tureckým městem, důležitou obchodní křižovatkou a Branou Orientu. Do historie se zapsal pod různými jmény: Byzantion, Konstantinopol nebo Cařihrad.
  • Istanbul je proslulý především jako město, které se rozkládá na dvou kontinentech. Evropu a Asii spojuje a zároveň rozděluje Bosporská úžina, dopravně velmi využívaná. Její název znamená „Ten s úzkým hrdlem“. Hloubka tohoto průlivu je 118 metrů, dlouhý je 31,5 kilometrů. Tato mořská cesta spojuje Černé moře s Marmarským a byla přemostěna dvěma visutými mosty. Podle pověsti přepluli Bospor jako první argonauti hledající Zlaté rouno.
Přejít nahoru