Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s podmínkami použití cookies. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Egejská riviéra - Bodrum

Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Egejskou riviéru - do Bodrumu od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Bodrum, turecké přístavní město v oblasti Egejské riviéry, dříve známý pod svým starověkým názvem Halikarnass, je nejznámějším a od jara do podzimu nejnavštěvovanějším letoviskem celé oblasti. Bodrum s bílými domky zdobenými ibišky, zasazený do bohaté zeleně, je pro svůj kosmopolitní ráz nazýván „tureckým Saint–Tropez“a je oblíbeným prázdninovým místem turecké smetánky. Bodrum je vkusný luxus s vůní Orientu.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Bodrum je turecké přístavní město v provincii Mugla v oblasti Egejské riviéry, které stojí na místě starověkého Halicarnassu. Stálá populace čítá přibližně 25 000 obyvatel. Pro historiky je známé Mausólovým mauzoleem, jedním ze sedmi divů starověkého světa. Dnes po něm, bohužel, není ani památky, ale jeho základy byly použity k vystavění bodrumské pevnosti, která stojí dodnes. Je také rodištěm řeckého historika Hérodota. Kromě zahraničních turistů je vyhledávám také tureckou smetánkou.
Velmi lákavou oblastí se v posledních letech stal turistický a dovolenkový resort Gümbet. Přibližně 20km od Bodrumu najdeme druhé největší město na poloostrově, Turgutreis, kam stojí za to vyrazit za nočním životem. Poblíž Bodrumu se nachází malá přímořská vesnička Torba. Z Bodrumu můžete vyrazit na výlet i do nedalekého rybářského města Yalikavak.

Přejít nahoru