Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Costa Verde

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Costa Verde od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Portugalský obchodní přístav Porto dal jméno nejen slavnému vínu, ale vlastně celému Portugalsku. Ačkoli se nepyšní žádnou významnou památkou, je Porto jedním z nejkrásnějších portugalských míst, a tak trošku věčným soupeřem metropole Lisabonu. Pokud chcete proniknout do tajů výroby lahodného moku, využijte nabídek bezpočtu sklípků na prohlídku a samozřejmě degustaci. Léto je v Portu opravdu nádherné.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

  • Porto (v některých jazycích též Oporto) je druhé největší portugalské město. Jeho populace čítá 240 000 obyvatel, nicméně v celé metropolitní oblasti žije zhruba 1 750 000 lidí. Porto je moderní kosmopolitní město na severu Portugalska, nedaleko břehu Atlantského oceánu. Oblast kolem města je jednou z nejvíce průmyslových oblastí Portugalska. Spolu s Lisabonem a oblastí Algarve patří mezi turisticky nejnavštěvovanější oblasti země.
  • Porto je známé také svým celosvětovým vývozním artiklem – Portským vínem, které bylo původně vyváženo jen z tohoto města.
Přejít nahoru