Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Chalkidiki

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená na Chalkidiki od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Pobřežní pás Olympské riviéry je dlouhý více než 60 kilometrů a od něj se strmě zdvíhají svahy Olympu. Při pohledu na majestátné pohoří v paprscích řeckého slunce nikdo nepochybuje, proč si právě toto místo vybrali řečtí bohové. Olympská riviéra mezi Athénami a Soluní je ideální pro ty, kteří chtějí své volno strávit aktivně. Na Olympské riviéře se můžete potápět, vyrazit za památkami nebo na trek do hor bájného božstva.

Praktické informace

O lokalitě

Nákupy a gastronomie

Před cestou

Zábava a volný čas

Chalkidiki je poloostrov tvořící jednu z řeckých regionálních jednotek. Krásnou tradiční vesnicí na poloostrově je Paliouri. Ta je dosud uchráněna velkého turistického ruchu. Život zde plyne ještě pomalu, staří lidé sedí před svými domy, místní vysedávají v kavárnách. Po cestičkách na východ od vesnice se dostanete k pozůstatkům antického osídlení. Destinace Sani tvoří krásný záliv s písečnými a oblázkovými plážemi na západním straně výběžku Kassandra. Podle archeologických nálezů bylo město v klasických letech centrem bohatého obchodu. V dnešní době patří letovisko Sani k místům pro dovolenou na vyšší úrovni. 
Klidnější, menší letovisko na jihu východního pobřeží výběžku Kassandra je Pefkochori. Jeho pláž je tvořena převážně drobnými oblázky a  moře je tu až jiskřivě průzračné. V místech, kde končí pláže s lehátky a slunečníky, si můžete dokonce i zarybařit Uprostřed východní strany výběžku Kassandra se nachází vesnice Kallithea. Historie celé této oblasti spadá do dob starověkého Řecka, o čemž svědčí i četné archeologické vykopávky a nálezy, za kterými se můžete vydat. V poklidném letovisku Nea Potidea, které patří mezi ty nejkrásnější na celém Chalkidiki, můžete odpočiívat na krásné dlouhé písčité pláži s průzračnou vodou, ale i relaxovat v jednom z plážových barů. Nalézá se tu i středisko vodních sportů s půjčovnou sportovního vybavení.

Přejít nahoru