Zobrazovat ceny v Euro

Velmi dobrý hotel|83%|

Nova Park Hotel

Side Turecká riviéra - od Side po Alanyi Turecká riviera

Hosté chválí u Nova Park Hotel dobré zázemí pro rodiny s dětmi, dopravní spojení pro možnosti výletů, vstřícný a ochotný personál, širokou nabídku jídel i nápojů, pěkný bazén a dobře vybavené pokoje.

K pláži 200 m

Dovolená do hotelu na Tureckou riviéru - od Side po Alanyi od německé CK.
Najděte si skvělý zájezd či ubytování.

Odjezd nejdříve
Návrat nejpozději
Hledat
Dovolená Turecká riviéra - od Side po Alanyi

Hodnocení hotelu
Nova Park Hotel

+
+
=

Náš názor na Nova Park Hotel
Podle 5 357 hodnocení je již naprosto přesvědčivá průměrná známka 83% kvality. Tento výsledek je velmi dobrý, služby určitě splnily očekávání rekreantů. Hotel se dá jen doporučit, bude zajisté vyhovovat i náročným klientům.

92%
podle 4 hodnocení
Hosté chválí u Nova Park Hotel
dobré zázemí pro rodiny s dětmi, dopravní spojení pro možnosti výletů, vstřícný a ochotný personál, širokou nabídku jídel i nápojů, pěkný bazén a dobře vybavené pokoje. Nejméně však byli spokojeni s úpravou a čistotou pláže.
 • Pestrost jídel a nápojů
 • Ochota personálu
 • Dopravní spojení
 • Kvalita a stav bazénu
 • Výbavení pokojů
 • Vhodnost pro rodinu
 • Kvalita pláže

Podrobné hodnocení Nova Park Hotel

Všeobecné hodnocení 98%
Umístění a okolí hotelu 86%
Obsluha a služby 98%
Stravování 100%
Sport a zábava 73%
Ubytování 100%
Dovolená Turecká riviéra - od Side po Alanyi

Recenze hotelu
Nova Park Hotel

Jan D. | Dovolená Říjen 2011
90%
Rodina se staršími dětmi
Fotky jsou sice hezčí než skutečnost, ale zase tak moc nelžou :-)

Recenze hotelu Nova Park Hotel

15.11.2011 | Pobyt v říjnu 2011 na 12 nocí jako Rodina se staršími dětmi

Hotel je docela pěkný i když hlavně bazénový komplex se na fotkách zdá být výrazně větší než ve skutečnosti je. Bohužel jsme měli pokoj do strany hotelu na ne moc hezké parkoviště a nějaké staveniště a také na bazénový komplex vedlejšího hotelu kde každý večer běžel hlasitý hudební program. Naštěstí končil kolem 22. hodiny a tak se to dalo vydržet. S malým dítětem by to možná bylo horší. Služby hotelu jsou na velice dobré úrovni. Personál slušný a vždy ochotný. Pokoje hezky vybavené, všechny prostory čisté a pravidelně uklízené. Vše funguje jak má. Hotel má výbornou kuchyni, velkou nabídku skvělých jídel, zeleniny, ovoce i příloh. V rámci all-inclusive byly tři návštěvy restaurací ala carte, turecké, italské a rybí, stolování s obsluhou, skvělá jídla. Bohužel milovníci vína si ani v hlavní restauraci a ani v těchto restauracích neužijí. V nabídce je jediný druh místního bílého, růžového a červeného nevalné vůně a chuti. Toto je však v Turecku prý obvyklé, místní vína za moc nestojí a nic se nedováží. Jinak nabídka nealkoholických nápojů je dostatečná a světlé pivo ležáckého typu bylo skvělé. V hotelu jsou obchody, kadeřník, služby fotografa a hlavně turecké lázně s wellnes službami. Skvěle vyškolení maséři a masérky jejichž služby sice nejsou levné, ale zato opravdu kvalitní a pozor, ani zde nejsou ceny pevné a vyplatí se domluvit si hned na začátku více procedur nebo jejich opakování v době celého pobytu a tím se dá ušetřit i třetina původně uvedené ceny. Každý z personálu očekává spropitné a ochotně si jej vezme. Mějte při sobě vždy drobnější mince 1 EUR nebo ještě lépe 1 tureckou liru což je asi polovina EUR a je to běžná taxa i při čerpání služby v rámci all inclusive. Bar s občerstvením je nejen u bazénového komplexu, ale také u lehátek na pláži u moře a i zde jsou tedy k dispozici nápoje a základní občerstvení, těstoviny, vždy nějaké hlavní jídlo a hlavně zelenina a ovoce. K dispozici jsou lehátka a matrace a to opět pro all inclusive zdarma. Měli jsme od cestovky (ne od hotelu) půjčený vůz po celou dobu pobytu a u hotelu jsme parkovali zdarma. Hotelové účty lze platit platební kartou. Celkově tedy hodnotím někde na úrovni 85% a do té stovky chybí patrně to co ostatní turisté získali tím, že jejich pokoj byl orientován na lepší stranu. Jinak si opravdu nemůžeme na nic stěžovat. A doporučení co určitě navštívit a vidět? Městečko Side a to ve dne i večer. Asi 10 km za městem Alanya je nádherná krápníková jeskyně Dim Mağarası, která je otevřena veřejnosti teprve 10 let a ani není v průvodcích. Nádherná příroda je také v horách jen kousek od pobřeží.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené N
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 67 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti 100 %
Další možnosti trávení volného času 67 %
Vzdálenost k pláži 67 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací N
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 33 %
Kvalita a stav bazénu 67 %
Péče o děti, hřiště 67 %
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Jaroslav F. | Dovolená Červenec 2011
92%
Rodina s malými dětmi
Velmi dobrý hotel

Recenze hotelu Nova Park Hotel

4.8.2011 | Pobyt v červenci 2011 na 7 nocí jako Rodina s malými dětmi

Hotel je přímo na hlavní silnici, ale měli jsme okna na druhou stranu, tak nevíme, jaký byl od silnice hluk. Ubytování výborné, pravidelný úklid, výborně fungující tichá klimatizace (je potřeba si vyžádat náhradní vstupní kartu, aby fungovala i v době nepřítomnosti), doplňovaná voda do minibaru (lednice), všechny pokoje mají balkón.
Většina hostů (odhadem 90 %) z Německa, tzn. že většina personálu hovoří německy, anglicky se domluvíte pouze v recepci. Ta ale funguje výborně, všechny naše požadavky a záležitosti byly velmi dobře vyřízeny, např. uklízečka omylem s ložním prádlem odnesla pyžamo, po reklamaci se v prádelně rychle dohledalo a bylo nám vráceno.
V hotelu jsou i obchody, ceny víceméně stejné jako venku na ulici. Přímo před hotelem možnosti nakupování, kdo chce "originál" turecké značkové džíny, trička, boty nebo kabelky, určitě neodejde s prázdnou.
Strava v hotelu výborná, spousta zeleniny a ovoce, velký výběr místních specialit. Zmrzlina ale pouze cca obden při večeři v jídelně, v hotelových barech u bazénu a moře se musela koupit. Odběry stravy ale byly trochu komplikované, bufetové stoly jsou umístěny po stranách a v rozích, takže se všichni okolo musí tlačit a tvořily se i fronty.
U hotelu jsou tři bazény, ale z těch jsme byli rozčarováni. Všechny čisté (chloru až moc), ale jejich rozmístění je pro rodiny s malými dětmi nešťastné. Hlavní bazén má celý hloubku cca 1,5 m, ale žádné schody ani svažitý vstup, pouze žebříky. Tzn. pouze pro dospělé a větší děti. Další bazén je také jako dojezd klouzačky a toboganu, hloubka cca 0,9 m, ale zase žádné schody ani svažitý vstup, pouze žebříky. Dětský bazén je kruhový o poloměru 2 metry, takže 6-8 dětí ho úplně zaplnilo. Navíc je úplně bokem od hlavního bazénu a od 16:00 je celý ve stínu. Vše výše zmiňované je ale problém pouze pro rodiny s malými dětmi, ostatní mají pouze problém sehnat u bazénů lehátko - kdykoli jsme šli na snídani, už byla všechna lehátka okolo bazénů zabraná.
Animace jsou celý den v němčině, ale nezúčastnili jsme se, takže nehodnotím.
Moře je cca 200 m, hotel má vlastní úsek písečné pláže s barem a lehátky (nic se neplatí), kterých bylo dost v kteroukoli dobu, po cestě mezi hotelem a pláží jezdí hotelový el. vozík. Bohužel hotelová pláž je u výběžku, takže se veškerá vyplavená mořská tráva koncentruje právě na ní. Není ale problém přejít 20 m přes zmiňovaný výběžek za něj, kde je pláž mnohem čistší. Na pláži je spousta komerčních vodních atrakcí.
Celkově výborný hotel s nešťastně řešeným dětským bazénem, výbornou stravou s horší organizací jídelny, dobré nákupní možnosti v okolí. Bezbariérové přístupy v celém areálu hotelu. V jídelně dostatek dětských židliček, dětské postýlky k dispozici.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené 100 %
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu N
Restaurace a bary v blízkosti 67 %
Další možnosti trávení volného času N
Vzdálenost k pláži 67 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 67 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací 100 %
Nabídka pro volný čas 67 %
Kvalita pláže 67 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Vratislav Jůza | Dovolená Červen 2010
93%
Neznámý
Krásná dovolená strávená u bazénu

Recenze hotelu Nova Park Hotel

12.8.2010 | Pobyt v červnu 2010 na 14 nocí jako Neznámý

14 dní strávených v Turecku v hotelu Nova Park patří skoro mezi ty TOP dovolené. Hotel je hezký, pokoje vždy perfektně čisté, výběr jídla nepřeberný a chuťově úžasný. Personál milý a vždy příjemný. Kvalita vody v bazénech bez jediné chybičky, ani nebyl problém s volnými lehátky, jako je tomu jinde. Jediné, s čím jsme nebyli spokojeni, byla pláž. To, že byla úzká, by až tak nevadilo, ale bohužel ve vodě neustále plavala tráva a to celkem ve velkém množství. Prošli jsme celé pobřeží a bohužel - hotel Nova Park má pláž nejošklivější a nejvíc "znečištěnou". Hotel můžeme doporučit rodinám s dětmi (my měli s sebou 8mi měsíční holčičku), milovníkům pestrého, chutného a celoddenního stravování, "bazénovým" hostům. Rádi se do Turecka vrátíme, ale kvůli pláži budeme příště volit jiný hotel. Letovisko je menší, ale působí příjemně a útulně, nákupní možnosti lepší než v centru Side - velice neochotní a protivní prodavači, ceny jednou takové než v obchůdkách před hotelem.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené 100 %
Doporučili byste tento hotel? 67 %
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti N
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 67 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací N
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže 0 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
Vratislav Jůza | Dovolená Červen 2010
95%
Neznámý
Krásná doov

Recenze hotelu Nova Park Hotel

8.8.2010 | Pobyt v červnu 2010 na 14 nocí jako Neznámý

Dovolená v hotelu Nova Park se nám velice líbila, se službami a personálem jsme byli spokojeni, stravováním nadšeni. Pouze hotelová pláž byla velkým zklamáním. Zakalenou vodu od písku jsme očekávali, nicméně všude plovoucí a všudypřítomnou trávu jak ve vodě, tak na pláži, jsme neočekávali. U bazénu nebyl problém najít volná lehátka, jako tomu bývá jinde. Hotel byl dobře zařízen pro dětské hosty i hosty s handicapem, je potřeba však počítat s tím, že je od letiště vzdálen cca hodinu cesty. Celkově pobyt v hotelu Nova Park můžeme doporučit, ale ne těm, kdo chce dovolenou strávit výhradně u moře - v čisté vodě a na čisté pláži.

Podrobné hodnocení

Stav hotelu 100 %
Všeobecná čistota 100 %
Vhodnost pro rodinu 100 %
Vhodnost pro postižené 100 %
Doporučili byste tento hotel? 100 %
Nákupní možnosti v blízkosti 100 %
Dopravní spojení a možnost výletu 100 %
Restaurace a bary v blízkosti 100 %
Další možnosti trávení volného času 100 %
Vzdálenost k pláži 67 %
Vstřícnost a ochota personálu 100 %
Znalost oboru, znalost cizích jazyků 100 %
Odbavení 100 %
Vyřizování reklamací N
Nabídka pro volný čas 100 %
Kvalita pláže 0 %
Kvalita a stav bazénu 100 %
Péče o děti, hřiště 100 %
Čistota 100 %
Velikost 100 %
Výbavení pokoje 100 %
Koupelna, toaleta, hygiena 100 %
Pestrost jídel a nápojů 100 %
Chuť a kvalita jídel a nápojů 100 %
Hotelová restaurace a bar 100 %
Čistota v restauraci a u stolu 100 %
5 / 6
5154 recenzí

Podrobné hodnocení Nova Park Hotel

Hotel 5,3 / 6
Pokoje 5,2 / 6
Hotelový servis 5,5 / 6
Okolí hotelu 5,4 / 6
Stravování 5,3 / 6
Sport a zábava 5 / 6

Hodnotitelé HolidayCheck.de o Nova Park Hotel
Hosté chválí celkový stav hotelu, umístění a okolí hotelu, obsluhu a služby, úroveň a kvalitu stravování, možnosti sportu a zábavy a kvalitu ubytování. Tento hotel v posledním roce doporučuje 83% dotázaných.

4 / 5
hodnocení z Tripadvisoru
199 recenzí
Přejít na TripAdvisor
Dovolená Turecká riviéra - od Side po Alanyi

Obecný popis hotelu
Nova Park Hotel

Přesný popis hotelu najdete u termínů

Platba

Je možné zaplatit platebními kartami Visa a MasterCard.

Stravování

Lze objednat all inclusive speciál. Podávají se snídaně, obědy a večeře. Objekt nabízí také drobné občerstvení. Na výběr jsou nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje.

Sport/zábava

V horkých dnech se mohou hosté zchladit a zaplavat si v krytém nebo venkovním bazénu. U bazénu je tobogán, na kterém se zabaví děti i dospělí. Hosté mohou odpočívat na slunné terase, kde jsou lehátka a slunečníky. U bazénu se nachází bar, kde je k dostání drobné občerstvení. Pro milovníky pohybu jsou zde na výběr různé sportovní aktivity - hra boccia a plážový volejbal. Objekt nabízí celou řadu indoorových sportovních aktivit - fitness studio, stolní tenis a šipky, za poplatek je kulečník. Hosté si mohou užívat wellness programy v relaxační zóně. V nabídce je sauna a hammam. Za poplatek také masáže. V nabídce je diskotéka, miniklub a mini diskotéka pro děti. Copyright GIATA 2004 - 2023. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 120272

Vybavení pokoje

V pokojích je klimatizace a koupelna. K základnímu vybavení většiny pokojů patří balkón. Také je zde sejf a minibar. Na pokoji je telefon a televize. Hosté najdou na pokoji domácí obuv. Je možné rezervovat bezbariérové pokoje. Komfortně vybavené koupelny mají sprchový kout. Je zde vysoušeč vlasů.

Vybavení

Hotel nabízí hostům celkem 326 pokojů. Po příjezdu jsou hosté uvítáni ve vstupní hale s recepcí. Přes WiFi (zdarma) se mohou hosté připojit k internetu. Nachází se zde několik stravovacích zařízení, například restaurace, kavárna, bar a plážový bar. Je tady supermarket a další obchody. Děti si mohou hrát na dětském hřišti. Nachází se zde také dětská herna a knihovna. Dále je možné využít autopůjčovnu a lékařskou službu. Přednášky, prezentace nebo jednání se mohou konat v jednom z 2 konferenčních sálů.

Podrobné katalogové informace
Vzdálenosti
 Autobusová stanice 6000 m
 Bary/hospůdky 30 m
 Noční klub 500 m
 Nákupy 20 m
 Restaurace 30 m
 Pláž 200 m
 Moře 200 m
 Centrum města 4000 m
 Turistické centrum 70000 m
Sport/zábava
 Vířivka
 Kánoe
 Potápění
 Bocca
 Posilovna
 Šipky
 Bar u bazénu
 Lehátka
 Golf
 Bazén se slanou vodou
 Dětský bazén
 Venkovní bazén(y)
 Plavecký bazén
 Vnitřní bazén
 Aerobik
 Plážový volejbal
 Šlapadlo
 Stolní tenis
 Rychlý člun
 Plachtění
 Vodní lyžování
 Vodní skútr
 Speciální lázeňský balíček
 Jízda na banánu
 Parní lázně
 Masáže
 Sauna
 Terasa na opalování
 Slunečníky
 Aqua aerobik
 Aerobik
 Bowling
 Opalovací studio/solárium
 Zábava pro děti
 Počet bazénů 3
 Biliárd/kulečník
 Zábavní program
Stravování
 Snídaňový bufet
 All inclusive
 Servírovaná snídaně
 Večerní bufet
 Obědový bufet
Vybavení pokoje
 Telefon s přímým vytáčením
 Satelit/kabelová TV
 Bezbariérový přístup
 Vana
 Fén
 Koupelna
 Sprcha
 Přístup k internetu
 Lednice
 TV
 Dvojlůžko
 Salónek
 Balkón/terasa
 Klimatizace (centrálně ovládaná)
 Trezor
 Ústřední topení
 Minibar
 Velká manželská postel
 Varná konvice
Vybavení
 TV místnost
 Divadlo
 Restaurace s kuřáckou částí
 Vstupní hala
 Dětský klub
 Hřiště
 Přístup k WLAN
 Lékařská pomoc
 Parkoviště
 Přístup k internetu
 Služby prádelny
 Konferenční místnost 2
 Síť pro mobilní telefony
 Nonstop recepce
 Nonstop přihlášení k pobytu
 Klimatizace
 Lobby
 Restaurace s nekuřáckou částí
 Restaurace s dětskými židlemi
 Restaurace 2
 Restaurace s klimatizací
 Noční klub
 Herní místnost
 Kadeřnictví
 Bar(y)
 Malý supermarket
 Obchody
 Kavárna
 Novinový stánek
 Šatna
 Výtahy
 Pokojová služba
 Hotelový trezor
 Směnárna
Pláž
 Kamenitá pláž
 Lehátka
 Písečná pláž
 Slunečníky
Platba
 MasterCard
 VISA
Informace o budově
 Umístěn na hlavní silnici
 Počet dvoulůžkových pokojů 301
 Počet apartmá 21
 Počet poschodí - hlavní budova 5
 Počet pokojů (celkem) 326
 Rok výstavby 1998
 Rok renovace 2007
Typ hotelu
 Hotel vhodný pro rodiny
 Hotel na pláži
Kategorie
 Kategorie (doporučená) 4.5
 Kategorie (oficiální) 5
Informace o objektu
 Telefon - hotel 0242- 756 09 00
 E-mail info@novapark.com.tr
 URL www.novapark.com.tr
 Telefon - rezervace 00902427560900
 Fax 0242- 756 09 14
 PSČ 07600
Dovolená Turecká riviéra - od Side po Alanyi

Fotografie hotelu
Nova Park Hotel

Dovolená Turecká riviéra - od Side po Alanyi

Počasí v oblasti hotelu
Nova Park Hotel

Počasí a kdy jet na Tureckou riviéru - od Side po Alanyi

 • Dovolená v Turecku je možná během hlavní sezony od jara do podzimu. V létě tu po většinu dní svítí sluníčko, ale klima se v jednotlivých oblastech liší. U Středozemního moře je vyšší vlhkost vzduchu i teplota vody a vítr skoro nefouká. Naopak u Egejského moře fouká častěji svěží vítr, ale díky menší vlhkosti je zde příjemněji.
 • Letní měsíce jsou ideální pro cestování na východ země. Je zde příznivé klima a nesetkáte se s velkými davy turistů. Pokud máte v úmyslu zavítat na jižní a západní pobřeží, doporučujeme cestovat na jaře nebo na podzim, kdy zůstává teplota moře stále velice lákavá a vyhnete se přeplněným letoviskům. „Mimosezona“ je v Turecku od prosince do února. Toto období se k návštěvě země nehodí, protože převládají chladné až mrazivé dny a v únoru prší téměř na celém území.
 • Rozlehlou oblast Turecké riviéry si můžete užívat téměř po celý rok, snad kromě prosince a ledna, kdy teploty klesají pod 10 oC a naopak stoupá úhrn srážek. Pohoří Taurus brání pronikání studených severních větrů, které tak nedosáhnou k pobřeží. Ne nadarmo se pro tuto destinaci užívá slogan “tam, kde se slunce směje“.
 • Příjemných 21 oC Vás přivítá již v dubnu nebo ještě i v listopadu, od června do září musíte počítat s maximy vysoko nad 35 oC. V tomto období minimální teploty většinou neklesnou pod 20 oC.
 • Pro milovníky opalování je potěšující, že slunečního svitu si dosyta užijí v letních měsících 11 – 13 hodin denně, na jaře a na podzim stále ještě 7 až 9 hodin.
 • Zimy jsou deštivé, ale v sezoně máte jistotu, že nezaprší. Proto i vlhkost vzduchu je poměrně nízká – okolo 60 %.
 • Teplota vody od červnových 20 oC stoupá k maximům v srpnu a září (26 – 27 oC), ještě v listopadu se otužilejší mohou koupat ve 20 oC, ale ani v zimě teplota vody neklesne pod 18 oC.
Index sezóny
Leden
15 °C
16 °C
65 %
5 hodin
11 dnů
Únor
16 °C
16 °C
62 %
7 hodin
9 dnů
Březen
18 °C
16 °C
64 %
7 hodin
6 dnů
Duben
21 °C
17 °C
69 %
9 hodin
4 dny
Květen
26 °C
20 °C
65 %
11 hodin
3 dny
Červen
30 °C
23 °C
55 %
12 hodin
1 den
Červenec
35 °C
25 °C
57 %
13 hodin
1 den
Srpen
33 °C
27 °C
60 %
12 hodin
1 den
Září
31 °C
26 °C
60 %
11 hodin
1 den
Říjen
27 °C
23 °C
60 %
9 hodin
4 dny
Listopad
22 °C
20 °C
68 %
7 hodin
5 dnů
Prosinec
17 °C
18 °C
72 %
5 hodin
11 dnů