Pro vyhodnocování návštěvnosti webových stánek a optimalizaci marketingových aktivit využíváme cookies. Používáním našich webových stránek s užitím cookies souhlasíte. Více informací naleznete zde. Rozumím
-
Zobrazovat ceny v Euro

Dovolená Malajsie

Zobrazit nabídku
Bez letenek
S letenkami
Objevte zájezdy, ubytování či letenky.
Dovolená do Malajsie od německé cestovní kanceláře.

Zpřesněte si hledání

Řadit podle:

Malajsie, království v jihovýchodní Asii, se rozkládá na jihu Malajského poloostrova a na severu ostrova Borneo. Jedinečnost Malajsie tkví v jejím kulturním koktejlu, kde si své tradice snaží udržet několik národností. Objevte nepropustné pralesy, hluboké jeskyně, malajské mešity, čínské chrámy, obřady indických Tamilů nebo pozůstatky časů lovců lebek. Pro cesty platí pravidlo: na západní pobřeží v zimě, na východní v létě. Malajsie je celoroční výzvou.

Před cestou

Největším a zároveň hlavním městem Malajsie je Kuala Lumpur. Město leží na rozloze 244 km², odhadovaný počet jeho obyvatel je 1,6 miliónu. Městská aglomerace Kuala Lumpur, také nazývána údolí Klang, je ovšem obydlena 7,2 milióny obyvatel. Typickými jsou pro hlavní město Malajsie desítky mrakdrapů, nejvyšší z nich měří necelých 500 metrů do výšky. V Kuala Lumpur je rušno 24 hodin denně. Přes den se můžete vydat nakupovat, projít si památky, parky či historická muzea a v noci můžete zavítat do nespočtu barů a klubů. Ty nejoblíbenější se nachází na střechách vysokých budov s výhledem na celé město. Kota Kinabalu je hlavním městem malajsijského spolkového státu Sabah. Leží v severní části ostrova Borneo na břehu Jihočínského moře. Míříte-li do tohoto města, jistě nesmíte opomenout návštívit zdejší mešitu. Stejně krásný jako Thajsko, ale levnější, to je ostrov Langkawi. Nabízí perfektní infrastrukturu, velmi přijatelné ceny služeb, zřejmě nejlevnější alkohol v jihovýchodní Asii, minimum turistů i zachovalou přírodu. Město Melaka je historickou perlou Malajsie. Při návštěvě starého města nebo alespoň některých jeho částí mohou návštěvníci nasát atmosféru někdejšího malajského sultanátu. Historie z Melaky přímo dýchá a dodává místu specifický půvab. Hledáte-li poklidnou dovolenou, ostrov Pulau Gaya pro vás bude ideální volbou. 

Přejít nahoru